Weroli enampakkumisel tegi parima pakkumise Baltic Agro

<font size=”3″ face=””>

Eilsel avalikul enampakkumisel  pankrotistunud Werol Tehaste varale parima pakkumise teinud teravilja hulgimüügiga tegelev AS Baltic Agro  kavatseb jätkata ettevõttes õli tootmist ja säilitada senised töökohad.

8. augustil pani Weroli pankrotihaldur Toomas Saarma uuesti kaheksa miljoni eurose alghinnaga enampakkumisele Weroli kinnistu ja sel asuva tehase. Saarma märkis, et Baltic Agro pakkus Werol Tehaste vara eest 8 miljonit ja 20 000 eurot.

“Selle firma osalemine oksjonil ja parima pakkumise tegemine oli ootuspärane tulemus. Tegemist on usaldusväärse ettevõttega ja usun, et Werol saab hea omaniku,” lausus ta. Saarma sõnul oli enampakkumisel ka teisi osalejaid. 

Taotlus läks Konkurentsiametisse 26. juunil

Enne, kui pankrotihaldur saab parima pakkumise teinud firmaga sõlmida ostu-müügilepingu, on Baltic Agrol vaja selleks saada luba Konkurentsiametist. “Millal see toimub, sõltub Konkurentsiameti esitatud tingimustest.  Meie esitasime 26. juunil konkurentsiametile koondumisteate  Werol Tehaste varade omandamiseks,” ütles  Baltic Agro tegevjuht  Ants Puusta.

“Baltic Agro  ajendas enampakkumisel osalema soov, et Werol Tehased püsima jääks ja edasi areneks ja saaks väärtustada eestimaist rapsi. Nii jätkame rapsiõli tootmist. Konkreetsematest plaanidest on praegu veel vara rääkida,” lisas Puusta.

Täpset töötajate arvu Werol Tehastes  Puusta  ei öelnud, kuid lausus, et praegu on ettevõttes vastutustundelised ja võimekad inimesed, mistõttu töötajaskonnas pole põhjust muudatusi teha. 

Omandas ka Olivia kaubamärgi

Baltic Agro on omandanud ka kaubamärgi Olivia, mille järgi tuntakse Werolis valmistatud rapsiõli. “Tegemist on tunnustatud märgiga ja plaanis on selle all õli edasi toota,” lisas Puusta.

Kui Werol Tehasted enampakkumisel tunnistatud parimaks mõni teine pakkumine, tulnuks tal aktsiaseltsile Baltic Agro Olivia kaubamärgi eest renti maksta.

Ants Puusta nimetas perspektiivikaks ettevõtmiseks tööstuspargi rajamist  Jõgeva valda Painkülasse Werol Tehaste lähedale.

“Baltic Agro on ausa renomeega ja igati korrektne firma. Arvestades seda võivad põllumehed kergemini hingata. Uute omanike puhul tekib aga ikka küsimusi. Oluline on,  kuidas hakkab toimuma koostöö õlikultuuride kasvatajate ja töötlejate vahel. Samuti pakub meile igati huvi, mismoodi ja missuguste hindadega toimub Werolis edaspidi õlikoogi tootmine, sest tegemist on igati kvaliteetse loomasöödaga,” märkis Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liidu nõukogu esimees Lembit Paal.

“Raha maksmise otsustamisel Weroli võlausaldajatele on järgmiseks oluliseks sündmuseks nõuete kaitsmise koosolek, mis toimub 3. septembril,” ütles Saarma.

Baltic Agro omas pankrotis Weroli vastu umbes 9,5 miljoni euro eest võlanõudeid.

Lisaks Baltic Agrole olid Werolist huvitatud ka Tartu Mill, Meelis Finkile ja Veikko Vaharile kuuluv Oilseeds Trade ning Soome firma Avena. Praegu on Werol Tehased 2017. aastani rendile antud OÜle Veskimehed.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus