Vudilas algab viimane suvelustinädal

Jaheda- märjavõitu juuni ja juuli hoidsid meie maakonna suurimat ja ka üle riigi tuntud lastemagnetit Vudilat pisut sordiini all. Nüüd on päike end siia julgemalt sisse seadnud, mängumaa  suvehooaja lõpupäevani on aga jäänud vaid nädal.


Vudila juhi Anžela Lemberi sõnul pole neil päris nullipäevi, mil mängumaal ühtki külastajat pole, siiski tänavugi ette tulnud, aga kõige väiksem arv on olnud kümmekond. Kuumade päevade rekord on aga 1300-1400 ja seda numbrit on juba nähtud selgi suvel.

Vuta-lood on populaarsed

“25. mail alustasime hooaega lasteaia- ja koolilasterühmade vastuvõtmisega, seegi on meil juba traditsioon. Lapsed tulevad meile tegelikult iga ilmaga meeleldi, sest kui ilm vees lustimiseks jahe, on  meelelahutuseks ka muid võimalusi.

Meie sellesuvist eriti tujukat ilma arvestades seadsime sisse ka vihmasoodustuse,  see tähendab, et kehva ilmaga oli Vudila pääse odavam. Uued on meil sellel aastal põrkeautod, millega nii lapsed kui suured sõita saavad. Need on  motolaudas, kus  pisemad lapsed varem ATVdega sõitsid. Need sõidukid on nüüd juba mitmendat suve välisrajal. Uus on tänavu ka madalseiklusrada. Ja meie piletikiosk on nüüd märksa ruumikam. Sinna mahuvad lahedalt ära mõlemad pääsmemüüjad ja ka väike meenelett,” andis perenaine mängumaa sellesuvisest näost ja tegudest  põgusa ülevaate. Pikem usutlus  ja aruanne polegi tegelikult vajalik, sest Vudila netileheküljelt  saab iga huviline kõige kohta, mida siin pakutakse, detailse info.

Juba aastaid on olnud tõeliseks publikumagnetiks lasteetendus. Selle eest kannab jätkuvalt hoolt Tess Pauskar ja tema trupp. “Koostöö on kestnud juba aastaid ja sujub hästi, üks näitemängu tegelane on alati meie maskott  – vutt Vuta. Tänavuse etenduse pealkiri on “Kuidas Vuta haigusega võitles”, autor Aire Pajur ja lavastaja Tess Pauskar, ning seda mängitakse pühapäeviti kaks korda – kell 13 ja kell 15. Mängivad Aire ja Tess ise ning Anne-Mai Tevahi. Ükskõik, kas on jahe või palav ilm, vaatajaid jätkub ja lapsed elavad õhinal kaasa,” rääkis Anžela Lember.

Koostööpartnerid on olulised

Nii, nagu Tartu teatritegijatega, on Vudila osanud ka teiste koostööpartneritega aastaid sooje suhteid hoida. 

“Tartu Vilde kohviku ja lokaali, Ahhaa keskuse ja Aura veekeskuse külastajad saavad sealt kaasa flaieri, millega meil pilet soodsam on.

Pikka aega oleme teinud koostööd ka Tartu fotostuudioga  Happy Days Fotod. Nemad teevad meie mängumaa reklaamfotod, mida jagame muide ka oma külastajatele, ja annavad meie piletiostjatele oma firma 10euroseid kinkekaarte.

 Vastastikune soodusflaierite süsteem on meil aga sisse seatud Tartus Tasku keskuses asuva söögikohaga BabyBack Ribs & BBO. Kui seal söögile-joogile vähemalt 30 eurot kulutada, saab meid külastades kuueeurose soodustuse, meie flaieri ettenäitaja saab seal omakorda magustoidu kingituseks,” juhatas Vudila perenaine teed tänapäeva müügitöö keerulisel maastikul.

Lõpuspurt läheneb

Kauaoodatud suvesoe jõudis meile paraku alles lõikuskuuks, kui kaubanduskeskused juba koolijütse ja nende vanemaid esimeseks septembriks valmistuma kehutavad. Poole kuu võrra vabadust on lastel siiski veel ees, Vudila lõpetab aga suvehooaja pisut varem, 23. augustil. Seega võiksid kõik, kel Kaiavere külastamine plaanis, selle käigu lähipäevil ette võtta, seda enam, et pühapäevaks, 16. augustiks on kogu mängumaa ühe asutuse perepäevaks broneeritud.

“Rahvarohkeid perepäevi on meil peetud varemgi, aga kogu territooriumi pole me varem reserveerinud. Nüüd on tulijaid nii palju, et peame tavakülastajatele pühapäeval ära ütlema,” rääkis Anžela Lember. Õnneks pole siiski tegemist suve viimase lustipäevaga mängumaal, terve nädal on veel ees. Oma fännidele tuleb vastu ka Tess Pauskari näiteseltskond, andes pühapäeval plaanis olnud  etendused teisipäeval, 18. augustil, ikka kell 13 ja kell 15.

KAIE NÕLVAK

 

blog comments powered by Disqus