Võisikul süttis olümpiatuli enne Ateenat

Nagu suurvõistlustelgi, oli enne jõukatsumist piduhetk: heisati riigilipp ja süüdati olümpiatuli. Spordipisik ja tipptulemused saavad alguse väikestest võistlustest. Sportlik külavanem Villu Ojassalu avaldas lootust, et ehk nii mõnigi lapsel saab küla spordiplatsilt alguse tee suurde sporti ja olümpiamängudele – maailma tähtsamaile spordisündmusele.

Külarahvas korrastas spordiplatsid ise

Võisiku tiigi ja mõisahoone vaheline spordiväljak koos jalg- ja võrkpalli- ning kiigeplatside, kuulitõuke ja petangirajaga said valmis tänavuseks külapäevaks.

?Varem kasvatas see plats umbrohtu ja ohakaid. Hakkasime niitma ja võsa lõikama ning palliplatse rajama. Koos külarahvaga sai tehtud, ja abilisi, eesotsas külaseltsi esinaise Leoniida Bergmanniga oli meil palju. Nüüd oleme saanud pidada siin juba mitmeid võistlusi ja ega spordi- ja kiigeplats seisa teistelgi päevadel jõude. Küla hakkab juba selga sirgeks ajama, meil on toimunud õige mitmeid kultuur- sportlikke üritusi ja tekkinud toetajaskond, kus pole enam üks-kaks, vaid üle tosina tegija,? kiitis spordiveteran Villu Ojassalu oma küla rahvast.

Kolmas taluõuede turniir võrkpallis

Märkimisväärseks ettevõtmiseks peab ta juba kolmandat aastat peetavat taluõuede turniiri võrkpallis. Küla viies talus on rajatud oma võrkpalliplats, seal need pallilahingud peetaksegi.

Võistlevaid meeskondi on kuus, olümpiapäeval oligi Võisiku uuel palliplatsil nendevaheline kohtumine. Üldvõitja veel ei selgunud, kuid sümboolse olümpiamedali said kõik osavõtjad.

Auhindu, mida oli välja pannud ka Allikmäe talu, ja medaleid jagus ka olümpiapäeval kuulitõukes, kummikuheites, köieveos, petangis, noole- ja palliviskes, mälumängus ja ümber jalgpalliväljaku jooksus edukalt võistelnud väikestele ja suurtele olümpialastele.

Valikut, põhiliselt Villu Ojassalu kuuekümne aastaga teenitud spordimedalitest ja diplomitest sai silmata ja võrrelda praegustega kuursaali ülespandud näitusel. Nagu ikka, lõppes järjekordne sportlik külarahva kokkusaamine meeleoluka simmaniga. Olümpiapäev jätkus kodudes televiisorite ees, et saada osa XXVIII olümpiamängude avatseremooniast.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus