Virtuses tähistati Jõgeva saalihoki viieteistkümnendat aastapäeva

Möödunud reedel tähistati spordikeskuses Virtus viieteistkümne aasta möödumist ajast,  mil Jõgeval alustati saalihoki harrastamist, millest on tänaseks saanud meie maakonna üks edukamaid ja populaarsemaid spordialasid.  Jõgevamaa saalihoki eestvedaja Marko Saksing meenutas  pidulikku sündmust avades, et tollal saalbändiks kutsutud mängu harrastamine sai alguse 1994. aastal, mil treener Ergo Prave tõi Rootsist, Jõgevamaa sõpruspiirkonnast Enköpingist kaasa kaks komplekti  saalihokikeppe.

“Käisime Enköpingis maakonna  spordirahva delegatsiooniga ja seal nägime üldse esimest korda ka saalihokimängu,” rääkis Prave. Toomas Klaarmani sõnul hakkasid saalihokiga tegelema peamiselt noored mehed,  kellel jäähoki mängimiseks soojade talvede tõttu vähe võimalusi jäi. “Saalihoki arendamiseks moodustasime mittetulundusühingu — spordiklubi Jõgeva Tähe. 1995. aastal osales Tähe esimest korda Eesti meistrivõistlustel ja aasta hiljem võitis juba meistritiitli,” rääkis Klaarman, kes oli ka SK Jõgeva Tähe esimene juhatuse esimees.

Praegu treenivad Spordiklubi Jõgeva Tähe koosseisus üheksa korda Eesti meistritiitli võitnud ning mitmeid kodumaiseid ja rahvusvahelisi karikavõistlusi võitnud esindusmeeskond ja võistkonnad Tähe II, Tähe 91, Tähe 93, Tähe 95 ja Tähe 97, kes  on samuti korduvalt edu saavutanud. Kokku mängib praegu Tähe egiidi all saalihokit 121 erinevas vanuses sportlast.

Nii Eestis kui ka välismaal on mitmete medalite vääriliselt mänginud ka Tähe naiskond. Et aga mitmed saalihokitüdrukud on kõrgkoolidesse õppima asunud, siis naiskond praegu Jõgevamaa spordielus aktiivselt ei osale. Jõgeva saalihoki sünnipäevaks tuldi aga taas kokku. Nii sai teoks showmäng 1996. aastal Eesti meistritiitli võitnud Tähe esindusmeeskonna ja endise Tähe naiskonna vahel. Kohtumise võitis tulemusega 4:2 meeskond.

“Tore oli taas kohtuda Tähe spordimeestega ja nendega sportlikes võimetes mõõtu võtta,” ütles naiskonna kapten Marina Moshul, lisades, et paljud  Tähe naiskonna liikmed mängivad praegu saalihokit Tartu ja Tallinna kõrgkoolide spordiklubides.

“Olen veendunud, et Tähe edukäik Eesti spordielus jätkub,“ ütles Inna Mahhova, kes nüüd mängib saalihokit Tallinna naiskonnas Spartak.

“Tulin Jõgeva saalihoki sünnipäevale selleks, et kuulda, kas ka minu lapsed saaksid seda mängu mängida. Selgus, et see on mõeldav, kui oleks teisigi väiksemaid poisse ja tüdrukuid, kes sellest huvituksid,” rääkis Jõgeva haigla meditsiiniõde Angelika Põldes.

Sünnipäevatordi lõikasid lahti Marko Saksing ja Jõgeva linnapea Kalmer Lain. Tervitussõnu ütles ka maavanem Viktor Svjatõsev.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus