Virtuses mängisid lombitagused imemehed

Jõgeva spordipublik sai üleeile näha, kuidas lombitagused noored ja enamasti mustanahalised mehed korvpalli mängivad: Kuremaa/Tartu Palliklubi meeskonnal tuli Eestis turneel viibivale Oklahoma Impactile 35 punktiga alla vanduda.

iii

Edumaa saavutasid Atlantast saabunud külalised üsna ruttu. Tükati tundus, justkui oleks see korv, mida nemad tabama pidid, läbimõõdult kaks korda suurem või asetseks kaks korda madalamal kui meie meeste rünnatav. Ükskõik kui võimatust kohast nad korvi ka sihtisid, ikka sahises pall lõpuks läbi võrgu. Mängu lõppseisuks kujunes 105 : 70.

„Mustanahalised mehed mängisid küll ilusat korvpalli, aga mäng oleks võinud tasavägisem olla: nüüd läks see põhiliselt ühte „väravasse“,“ ütles mängu vaadanud tennisetreener ja spordiõpetaja Hillar Sibul.

„Oklahoma Impacti mehed teadsid tunduvalt paremini, mida nad väljakul teevad,“ ütles Jõgeva maavanema nõunik Vahur Kukk. „Nad on muidugi meie poistest pikkuse poolest üle ka ning tehniliselt paremal tasemel: pall seisab ikka väga hästi „käpa küljes“. On näha, et need noored on väga korralikku korvpalli algõpet saanud.“

Ka Kuremaa/Tartu meeskonna esindaja Ergo Prave tunnistas, et meie võistkonna poolelt oli mäng üsna heitlik. Ent sellele oli tal ka põhjendus: praegu kestab veel hooaja eelne treeningute periood ning mängupraktikat on meestel kogunenud vähe.

Täie raha eest

Ergo Prave on üksiti Oklahoma Impacti Eesti-tuuri peakorraldaja.

„Ameerika poisid mängisid n-ö täie raha eest, ehkki tegemist oli sõpruskohtumisega, kus viimast välja panna polnuks vaja,“ ütles Prave. „Meie noorele meeskonnale oli Oklahoma Impactiga mängimine väga kasulik kogemus ja ma loodan, et nad oskavad sellest oma järeldused teha.“

Jõgeval ei kohtunud Okalhoma Impact ja Kuremaa/Tartu Palliklubi sugugi esimest korda: nad olid vastamisi ka 3. septembril Põltsamaa Felixhallis. Seal oli lombitaguste korvpallivirtuooside ülekaal veelgi suurem — 100 : 58. Kolmas Atlanta meeskonna poolt Jõgevamaa pinnal peetud mäng oli seevastu vägagi tasavägine: 5. septembril Torma spordihoones õnnestus neil Tallinna Tehnikaülikooli võita vaid nelja punktiga (73 : 69).

„See on senini olnud selle tuuri kõige põnevam mäng: kogu aeg käis punkt-punkti heitlus,“ ütles Ergo Prave.

Ehkki Atlanta korvpallurite turnee lõpeb alles laupäeval, julges Ergo Prave seda juba üleeeile õhtul kordaläinuks nimetada — vaatamata sellele, et kaugetel külalistel tuli mõnel väljakul ka kaotus vastu võtta.

„Kõige rohkem publikut on senini olnud Tartu Ülikooli spordihoones, kuhu kogunes 1200 pealtvaatajat,“ ütles Ergo Prave. „Rakvere spordihoones oli korvpallihuvilisi viiesaja ringis, täna siin, Jõgeval ehk paarsada. See tähendab, et tribüün oli päris kenasti täis. Jõgeva kahes gümnaasiumis ja Torma spordihoones tegid Atlanta mehed ka näidistreeningu ja need olid küll äärmiselt õpetlikud.“

Vaimustusid ajaloost

Eestis tuuritav Oklahoma Impacti meeskond on projektimeeskond, mis kokku pandud põhiliselt Euroopas tööd leida soovivatest korvpalluritest. Paari mängija vastu hakkasidki Eesti klubid Ergo Prave sõnul juba huvi tundma, ent kelle vastu ja missugused klubid, sellest on veel vara rääkida.

Oklahoma Impacti üks treeneritest Kevin Young ütles, et Eesti korvpallist on tal jäänud hea mulje, sest siinsed mängijad on visad võitlejad ja samas väga distsiplineeritud.

„Eriti sügava mulje on meile jätnud Eesti loodus ja ajaloopärand: vanad kindlused ning Peipsi järve äärne Raja küla: midagi sellist Ameerikas juba ei näe,“ ütles Kevin Young.

Ergo Prave lisas, et vaimustuses olid ameeriklased ka Laiuse ja Rakvere linnusest ning Tartu linnast, kus veedeti õige mitu tundi. Oklahoma Impacti mängijad on Prave sõnul väga vahvad ja vahetud noormehed, kes näiteks mängult tagasi koju (nende Eesti-„koduks“ on Virtuse hostel Jõgeval) sõites ikka päevateemalise räpilaulu üles võtavad ning üksteist mõnusalt pilavad.

Detsembris toimuvale spordiklubi Forte jõuluturniirile (sellel võistlevad A-klassi poisid) on oodata Oklahoma Impacti juuniore, aga ka meeskondi Kanadast, Lätist, Leedust ja arvatavasti Venemaalt. Nii et seltskond saab vägagi esinduslik. 22. oktoobril lendab aga SK Forte/Kuremaa SK A-klassi meeskond vastukülaskäigule Atlantasse.

Üleeile Virtuses peetud korvpallimänguga tähistati ühtlasi nimetatud spordikeskuse avamise 20. aastapäeva.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus