Viljandi praostkonna sinod pidas Põltsamaal koosolekut

Esmaspäeval EELK Põltsamaa Niguliste koguduse kiriklas peetud Viljandi praostkonna sinodi koosolekul oli kõneaineks ka koguduste piiride korrigeerimine ja kirikuelu mitmekülgsem  tutvustamine, kasutades kaasaegse infotehnoloogia võimalusi.  

Sinodi koosolekut juhatanud Viljandi praosti ja EELK Viljandi Jaani koguduse õpetaja Marko Tiituse sõnul peab sinod alates 2005. aastast kehtestama koguduste piirid.

“Eesti Evangeelne Luterlik kirik on määratletud territoriaalkirikuna, kus igal kogudusel on oma kindel territoorium, mille piirid põhinevad ajalooliselt kunagistel kihelkondadel. Praegu on aga juurde tekkinud kogudusi, mis pole seotud ajaloolise kihelkonnaga. Üheks selliseks koguduseks on näiteks Mõisaküla kogudus. Mõisaküla ümbruse külad peaksid minu hinnangul kuuluma Mõisaküla koguduse koosseisu. Seda ja teisi teemakohaseid küsimusi käsitlesime ka praostkonna arengukava käsitlemisel.

Rääkisime ka koguduse avalike suhete mitmekülgsemast korraldamisest ning vaagisime, kas praostkonnal võiks olla ka oma ajaleht ja kuidas koostada sisukamalt ja huvitavamalt interneti kodulehekülgi,” võttis Tiitus koosolekul räägitu kokku.

“Sinodi koosolekuid peetakse kord aastas. Seal osalevad koguduste vaimulikud ja kaks saadikut igast kogudusest. EELK Põltsamaa Niguliste kogudus, kus  tänavune koosolek toimus, on meie praostkonnas suurim nii liikmete kui  annetajate poolest ning paistab silma ka hea noorte- ja lastetöö poolest,” märkis praost.

iii

“Mind rõõmustab, et Viljandi praostkond tervikuna on vaatamata üldistele majandusraskustele tulnud edukalt toime. Tulusid on olnud isegi rohkem, kui oodati ja plaaniti ning korda on suudetud saata ka mitmeid suuri sündmusi, näiteks laulupäevi ja lastepäevi, mis näitab koguduste ja praostkonna elujõulisust  ja aktiivsust,” toonitas EELK Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder.

Sinodi koosolekul osalesid ning kirikutegelasi tervitasid Jõgeva  maavanem Viktor Svjatõšev ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus