Vilistlasturniiri karikas viieks aastaks Seeniorieelikutele

Jõgeva Gümnaasium pidas 19. juunil oma järjekordset vilistlaste kokkutulekut. Läbi aegade on koolis edukalt õpitud ja ka kõvasti sporti tehtud. Vaieldamatult populaarseim sportmäng noormeeste hulgas on olnud korvpall. Ja kuidas muul moel taaskohtumist tähistada kui korvpalliturniiriga.

Vilistlased olid jagatud neljaks võistkonnaks: 1979. – 1992. aastal lõpetanud moodustasid meeskonna Seeniorid, 1993. – 1998. aastal lõpetanud olid Seeniorieelikud, 1999. – 2005. aasta vilistlased Täisjõus mehed ja 2006. – 2009. aastal lõpetanud poiste võistkond kandis nime Noormehed.

Loosi tahtel kohtusid esimeses mängus Seeniorieelikud ja Noormehed. Tagantjärele tuleb nentida, et tegelik finaal toimuski just nende võistkondade vahel. Niinimetatud surmaheitlusest annavad tunnistust veerandaegade tulemused: esimene veerand lõppes 10:10 viigiga, teise veerandi võitsid Seeniorieelikud 26:23, kolmanda veerandi lõpus oli vahe vaid kaks punkti 40:38 Seeniorieelikutele ja kogu pingelise mängu võitsid nemad 57:53.

Teises mängus said kokku Seenioride ja Täisjõus meeste võistkond. Huvitav tõsiasi oli, et Seenioridel olid väljakul mõned mehed, kes lõpetasid kooli siis, kui osa vastasmeeskonna mängijatest polnud veel sündinudki. Sellest hoolimata suutsid seeniorid kolm veerandaega mängida nagu võrdne võrdsega, olles enne viimast veerandaega isegi juhtimas 30:28. Siis sai aga otsustavaks nooremate meeste vastupidavus ja auahnus ning mängu lõppseis oli juba Täisjõus meeste kasuks 53: 35.

Noormeeste ja Seenioride vahel peetud 3. – 4. koha kohtumise võitsid Noormehed 51:40 ja finaalis olid arvatavad favoriidid Seeniorieelikud üle Täisjõus meestest 62:50. Seega läks eelmisest vilistlaste kokkutulekust Täisjõus meeste käes olnud rändkarikas viieks aastaks hoiule Seeniorieelikutele, kelle võistkonda kuulusid Marko Pern (AS Merko Ehitus), Marko Ründva (Akukon OY Eesti), Marek Miil (Eesti Rahvusringhääling), Mario Polusk (Sotsiaalministeerium), Tõnno Vähk (GAFM), Veiko Kõre (PPA Lõuna Prefektuur), Raimond Tamm (Tartu Linnavalitsus), Rauno Raav (FKSM Ehitus) ja Imre Mäesepp (Tallinna Sadam).

Tore on tõdeda, et kõik turniiril osalenud vilistlased on lisaks spordipisikule saanud Jõgeva Gümnaasiumist kaasa ka hea ja konkurentsivõimelise hariduse ning on edukad oma praegusel elualal. Taaskohtumiseni 2015. aasta vilistlaste korvpalliturniiril.