Vigased pruudid kosusid soojas vihmas

Kuigi pidu oli nime poolest suunatud vanemaealistele, olid loomulikult teretulnud kõik, kellele see huvi pakkus. Valla piires oli organiseeritud bussiring, et ka kaugemate külade elanikud meelelahutusest osa saaksid. Esimest korda toimus taoline üritus eelmisel suvel ja et see rahva hulgas populaarseks osutus, otsustati perepäev traditsiooniks muuta.

Kui vallavolikogu esimees Kajar Lember oli avasõnad öelnud, algas muuseumi aida trepil näidend. Sedapuhku oli külla kutsutud Järvselja näitetrupp Tartumaalt ja nad kandsid ette lühendatud variandi tuntud külajandist ?Vigased pruudid?. Tüki tõid lavale Järvselja algkooli juhataja Maie Sepp ja raamatukogu juhataja Ene Runtel. Sellisel kujul on näidend mõeldud koolilavadele ja piltide vahele olid põimitud rahvalikud laulud, mis tüki sisuga haakusid. Neid esitasid Järvselja lapsed algkooli muusikaõpetaja Anneli Vilbaste juhendamisel ja kandlemängu saatel.

Järvselja rahva humoorika mängu tegi Tabiveres veel vürtsisemaks soe ja tihe vihm, mis esimesi lavaletulijaid lausa leotas, aga hiljem siiski õnneks vaibus. Mulgimaa uhketel kosilastel tuli paraku Lipuvere tallu jõudnult toolile otse veeloiku istuda. Ja ilmselt on kordumatu ka see lavastuslik element, et peigmeespoisid sõitsid siin kohale muuseumist laenatud hobuvankril, mille ette olid rakendatud muuseumi juhataja ja tema abiline.

Et ükski pidu pole täiuslik ilma toidulauata, olid muuseumi taha parki toodud suured supitermosed ja pandud paika lauadpingid. Loomulikult oli rammus supp kõigile soovijaile tasuta ja paljud veendusid, et polegi vahet, ka ajada hea tuttavaga juttu kohvitassi või supitaldriku juures. Meelelahutust pakkusid Tabivere tantsumemmed, kelle juhendajaks Liia Koorts, ja Valgamaalt kohale tellitud ansambel Lucille.

Muuseumi kaminasaalis oli aga pikk laud täis imeilusaid lilleseadeid, mida kõik selle väljapaneku külastajad hinnata võisid. Lilleseadekonkursi organiseerisid Vaike ja Andu Uus, kes on ka ise suured looduse-, aianduse- ja lillesõbrad. Küsimuse peale, kui laialdaselt konkurss välja kuulutatud oli, tunnistas Andu, et eeltöö seisnes peamiselt ?nööbist kinni võtmises? konkreetsetel inimestel, keda nad Vaikega lillehuvilistena teavad. Mitmed neist olid liikmed juba kolhoosi ajal tegutsenud aiandusklubis ?Takjas?.

Lilleseadjatel ei olnud fantaasiast puudu tulnud. Lisaks lilledele oli märgatud nii dekoratiivseid kõrrelisi kui omapäraseidja värvikirevaid puude küljes kasvavaid seeni.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus