Vetevallakonkursilt kaks preemiat Jõgevamaale

Konkurss toimus kolmes kategoorias: kujutava kunsti tööd, ka digipildid, uurimustööd ja kirjanduslikud tööd kahes vanuserühmas. Konkursi parimad osalevad rahvusvahelises kunstilaagris, mida korraldavad kordamööda osalejamaad: Eesti, Läti ja Venemaa. Näitust parimatest töödest saab näha kõigis kolmes riigis. Tänavune preemialaager toimub Eestis. Sellele eelneb parimate autasustamine ja näituse avamine Eesti Rahva Muuseumis Tartus 27. juunil. Hiljem rändab näitus Emajõe Suursoo MKAsse, seejärel aga naabrite juurde.

Konkursile laekus ühtekokku 418 omanäolist tööd Eesti koolidest. Ainsana osales Jõgevamaalt Kiigemetsa Kool. Varasematel aastatel on osalenud ka Jõgeva Ühisgümnaasium ja Siimusti Algkool. Mõlemad auhinnatud tööd olid vanema astme õpilase looming. Ly Ploomile laureaaditiitli toonud töö pealkiri on “Vähk ihkab puhast vett”. Ainar Tops sai kolmanda koha ja tema töö kannab nime “Päikese mure – reostunud veekogu”. Konkursi korraldajad Kärt Leppik ja Iti Aavik tõstsid Ainar Topsi tööd esile selle hea idee ja huvitava teostuse tõttu. Kollektiivselt kuulus eripreemia sama kooli V toimetulekuklassile. Üldse osales Kiigemetsa koolist konkursil kuus õpilast.

Kooli huvijuht Merje Talistu on tulemuste rahul. “Kõik meie esitatud tööd said näitusele. Et Kiigemetsa kool asub metsa ääres, siis õpetatakse lastele keskkonnasäästlikkust. “Need, kes konkursil osalesid, said natukene rohkem teadmisi,” rääkis huvijuht.

Preemialaager, kus osalevad ka Läti ning Venemaa konkursilised, toimub Värska vallas Hirvemäe puhkekeskuses. Laagris pööratakse tähelepanu keskkonnateemade käsitlemisele. Toimuvad ka mitmed praktilised loodusvaatlused, matk ja ekskursioon. Kirjanduslikke ja uurimuslikke töid meie maakonnast ei olnud. Teiste koolide töödega võib tutvuda Eesti Rahva Muuseumi näitustemajas, hiljem Peipsi Koostöö Keskuses Tartus. Nendest töödest brosüüri ei koostata, ent juunis ilmub selline trükis kogu Vetevalla konkursi tutvustamiseks.

Projekti eestvedajad Kärt Leppik ja Iti Aavik leiavad, et lapsed muutuvad keskkonnakaitse vallas iga aastaga järjest teadlikumaks ning sellelaadsed konkursid tõstavadki nende teadlikkust. “Laekus väga põnevaid uurimistöid, mis näitavad, et huvi keskkonna vastu on sügavam ning mõistetakse seoseid. Meil on hea meel, et leidub aktiivseid õpetajaid, kes aitavad õpilasi uurimustöös ning loodusvaatluste läbiviimisel,? rääkisid konkursi korraldajad, keda on omalt poolt toetanud Hollandi Suursaatkond ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus