Vemis pakub kehva traadita internetti

Torma vallas puudus internetiühendus mullu jõuludest kuni 31. detsembri kella 14.00-ni ning selle nädala esmaspäeval ja teisipäeval ja eile hommikul.

Torma vallavanem Riina Kull sai ajalehes avaldatud väärinfo peale nii pahaseks, et saatis kirjaliku vastulause nii Vooremaale kui ka TRL Group OÜ tegevdirektorile Argo Talile.

“Vemise pakutud teenust kasutavad meie vallas AIP-d, koolid ja lasteaed, mitte aga elanikkond,” kirjutas Riina Kull.

Vallad tahavad Vemise teenustest loobuda
Torma, Saare ja Pala vallad kaaluvad Vemise teenustest loobumist ja on pöördunud Elioni poole. Kultuuriministeeriumi internetibüroo juhataja Indrek Eensaar oli kõigest teadlik. Ta kinnitas, et Jõgevamaa omavalitsused tahavad 2002. aastal korraldatud avaliku internetipunktide teenuste osutamise riigihankepakkumise võitnud TRL Groupi teenetest loobuda Elioni kasuks.

“Vemise pakutav internetiühendus on tegelikult kõige halvem just Jõgevamaal ja seda tänu künklikule maastikule. Nimetatud vallad on tõesti pöördunud meie poole. Nähtavasti otsustame juba lähitulevikus, et edaspidi hakkab neile avaliku internetiühenduse teenust Vemise asemel osutama Elion,” rääkis Indrek Eensaar teisipäeval.

2002. aasta suvel kultuuriministeeriumi korraldatud raamatukogude internetiseerimise riigihanke võitis konsortsium, kuhu kuulusid Vemis, Valvesilm ja TRL Group. Nad pakkusid kõige odavamat teenust.

Praktikas on aga tihti ette tulnud, et kõige odavam ei pruugi olla töökindel, see kehtis ka Vemise puhul. Paljude klientide sõnul kasutab Vemis vananenud ja mittetöökindlaid seadmeid.

“Näiteks Kuremaal ja Siimustis kasutatakse traadita internetiühenduse kindlustamisel kallimaid, kuid tunduvalt kvaliteetsemaid seadmeid,” ütles Omavalitsuste IT Keskuse juhataja Raul Orav.

Tormas on asi hull
“Eelmisel reedel, kui see teema uuesti päevakorrale tõusis, ma juba rõõmustasin ja arvasin, et Vemis on jõudnud oma töös uuele ja kvalitatiivsemale tasemele. Esmaspäeva hommikul selgus aga, et vallas internetiühendus puudub. Helistasin siis Vemise antud ja mulle juba väga tuntud telefoninumbril. Väga kaua ei võetud telefoni vastu. Pärast paaritunnist helistamist sain firmaga ühenduse. Nende jaoks oli see uudis, et meil internetiühendust pole ja lubati hakata asja uurima. Kuid esmaspäeva lõunani meile tagasi ei helistatud. Tegelikult meil töö seisab. Aga see, mis toimus jõulude ja aastavahetuse ajal, oli kohutav. Sõitsime koos pearaamatupidajaga rõõmsalt Jõgevale ja tegime pangas kõik ülekanded käsitsi ära,” jutustas Torma vallavanem Riina Kull nende tööalastest seiklustest seoses arvutiprobleemidega.

Vooremaal ei õnnestunud Vemise esindajatega kontakti saada. Torma vallavanem Riina Kull sai Argo Taliga rääkida alles teisipäeva pärastlõunal. Hiljem helistati tagasi ja lubati ühendus taastada kahe tunni pärast.

“Hommikul kell pool kaheksa ei olnud meil internetiühendust ja seda pole siiani,” teatas Riina Kull kolmapäeva hommikul.

“Ka Pala vallavalitsus ei ole internetiteenuse pakkujaga rahul. Meile lubati lepingu järgi üht kiirust, kuid tegelikult on see tunduvalt aeglasem. Me pole rahul ka teenuste kvaliteediga. Kuid meie pole tänavu vähemalt päevade kaupa internetiühenduseta olnud, on esinenud vaid paaritunniseid katkestusi. Probleemide ilmnemisel olen saanud tavaliselt nendega rääkida,» rääkis Pala vallasekretär Maire Kasvandik.

Vemis pakub traadita internetiühendust ka Pajusi ja Puurmani vallale. Pajusi vallavanem Heldur Lääne kostis, et ei suuda meenutada, millal internetiühendusega vallas probleeme oli. Puurmani vallavalitsusest öeldi, et nad saavad ära teha kõik hädapärased toimingud, kuid Vemise pakutav teenus võiks olla kvaliteetsem.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus