Valmib Jõgevamaa kultuurielu arengukava

Möödunud reedel Jõgeva maavalitsuses nõu pidanud kultuurivaldkonna arengukava koostamisega tegelev töörühm määratles põhilised eesmärgid kultuurielu edendamisel.

Valmivas kultuurielu arengukavas käsitletakse perioodi  2009-2012.

“Oleme  välja toonud olulisemad eesmärgid kultuuritöö kavandamisel. Lähtutakse sellest, et Jõgevamaal on rikkalik ja hästi hoitud kultuurikeskkond, kus aktiivne kultuurielu köidab nii kohalikke inimesi kui ka külalisi, pakkudes  neile lisaks pealtvaatamisele häid võimalusi ka kaasalöömiseks. Mõistagi toonitatakse Kalevipoja legendide ainulaadsust ja rolli maakonna kultuuripärandis. Samuti rõhutatakse, et Jõgevamaal on kultuurielu edendamiseks nüüdisaegsed ning hästi toimivad tehnilised võimalused,” ütles Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja ülesandeid täitev Aime Meltsas.

“Kultuurivaldkonna arengukava on ennekõike hea tahte dokument, millest kultuuriasutused ja seltsid saavad lähtuda mitmesuguste projektide koostamisel, et taotleda raha ideede teostamiseks ja ürituste korraldamiseks,” lisas ta.

Aime Metsase sõnul saadetakse Jõgevamaa kultuurivaldkonna arengukava enne maavanema poolset kinnitamist tutvumiseks ja ettepanekute tegemiseks omavalitsustele ja kultuuritöötajatele.   

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus