Valla esindusvõistkond sai 5000 eurot lisaks

Neljapäevasel Jõgeva vallavolikogu istungil määrati Jõgeva vallale esindusvõistkond, kelleks sai taas saalihokimeeskond Jõgeva Spordiklubi Tähe/Olivia. Olgugi et esindusvõistkonna statuut sai kriitikat nii spordiringkondades kui ka Vooremaas, otsustati võistkond siiski kinnitada.


Uuendusena otsustati senise 10 000 euro asemel esindusvõistkonda toetada 15 000 euroga.

„Eelarves nii oli ja sellega oli kõik korras. Statuut oli nii tehtud, et pretendente oli kolm, kehtivale statuudile vastas aga ainult üks võistkond, Jõgeva Spordiklubi Tähe/Olivia,” selgitas kultuuri- ja spordikomisjoni aseesimees Ahto Vili.

„Hea, et korraks mainiti, et statuut oli selline, mis oli tehtud ühele võistkonnale, mida käsitles lugejakiri ka ajalehes Vooremaa. Tahaksin teada, miks läks nihu, kas kogemata, meelega või mida tehakse edasi, et nii ei oleks?” küsis Valdi Reinas. Kuna volikogu istungilt puudus Jõgeva valla haridus- ja kultuuriosakonna sporditöö spetsialist Kaido Alev, pidi vastuse enda peale võtma volikogu esimees Raivo Meitus, kes selgitas, et statuudi muutmise puhul oli komisjonis seisukoht, et seda hakatakse muutma, et edaspidi oleks kõigil võrdsemad võimalused.

„Statuudis oli üks punkt, mis kahjuks siiani ahendab kandideerijate võimalust praktiliselt ühele. Kahjuks ei ole meil ühtegi teist kõrgliiga võistkonda, mis on kahetsusväärne. Kutsun kõiki teisi võistkondasid liikuma selle poole, et nad saaks esindusvõistkonnaks,” märkis Peep Põdder.

„Mul on hea meel, et volikogu hakkab ebaõnnestunud määrust muutma, jääb küsimus, miks seda kohe algul ei tehtud, kui see kriitika osaliseks sai. Kõigile oli selge, et see oli tehtud ainult ühe võistkonna toetamiseks. Spordis tähendab see, et kui oleme reeglid paika pannud ja juba enne, kui on kõlanud avavile, on meil võitja selge. Spordis nimetatakse seda pettuseks,” nentis Priit Põdra.

Volikogu hääletas esindusvõistkonnaks Jõgeva Spordiklubi Tähe/Olivia 15 poolthäälega. Üks saadik jäi erapooletuks ning kuus jätsid hääletamata.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus