Vaiatus nauditi muusikarosoljet

Tänavuse Vaiatu Rosolje avatseremoonia algus lükkus veidi edasi. Oodati igal aastal muusikute kokkutulekut juhtinud Samuel Golombi. Kui jutumeistrit ja naljameest kohale ei saabunudki, asus peakorraldaja, Torma valla kultuuritöötaja Aili Oja ise rosoljemuusikapidu juhtima. Samas avaldas ta lootust, et Samuel Golomb ükskord siiski kohale jõuab ja juhtohjad enda kätte võtab.

Ürituse lipu heiskas üks staazikamaid sellel peol esinejaid ? Torma valla laulumees Avo Külm. Tema avas oma lauludega ka kontserdi. Ansambel ?Mesikäpp? Avinurmest oli Vaiatusse esinema saabunud seitsmendat korda.

?Meid kutsub siia kambavaim,? tunnistasid ansambli liikmed Kalev ja Kalle Karu.

Elva ansambli ?Midagi head? lauljad-pillimehed Andres Saag ja Tiit Vaerand ütlesid, et tulevad Vaiatu Rosoljele ikka põhjaliku ettevalmistusega. ?Täna mängime siin ka rokiklassikat,? rääkisid mehed.

Tudulinna laulja Kaie Krüüts sarnaneb enda sõnul iseloomult metsiku kassiga, seetõttu valiski ta ansambli nimeks ?Metskass?. ?Mind kutsub Vaiatusse feeling,? ütles lauljatar.

Oma muusikalisi palu kuulamiseks ja kaasatantsimiseks pakkusid ka mitmed ansamblid Jõgevamaalt. Vaiatu rahvamaja ansamblis ?Miks mitte? mängivad-laulavad Aili Oja, Kalle Terep ja Karl Põder. Esinesid ka Mustvee meesteduo ning laulja – pillimees Aimar Pihlak.

Muusikalisel koosviibimisel oli võimalik sõita paadiga, ratsutada hobusel ning hüpata batuutidel. Peo kulminatsiooniks oli kesköine ilutulestik ja küünalde tulemeri paisjärvel. Tuled süüdati ka igavikku läinud muusikute mälestuseks.

Kontserdi lõpetas ansambel ?Urmas ja Tiina? Lohusuust. Ansambli laulja Urmas Soosalu oli ühtlasi ka helitehnikuks. Tema töö professionaalsust kiitsid nii muusikud kui ka publik.

?Vaiatu Rosolje on ilus üritus, milliseid Eestimaal järjest vähem korraldatakse. Selliseid traditsioone peab ikka hoidma. Loodan, et tulevikus kutsutakse Vaiatusse esinema ka Jõgeva valla ettevõtjate ansambel, mille koosseisus laulan,” ütles peol viibinud Jõgeva maavanema nõunik ja Jõgeva vallavolikogu esimees Vahur Kukk

Peakorraldaja Aili Oja märkis, et põhjused, miks alati Vaiatu Rosoljet juhtinud Samuel Golomb seekord kohale ei jõudnud, pole senini selgunud. Tema mobiiltelefon oli välja lülitatud. “Andku jumal talle andeks, kui ta meid inetult alt vedas. Vabandame, et peole saabunud muusikud ja publik pidi populaarse õhtujuhi eelmalejäämisest mõneti pettuma. Samas palju tänu kõigile, kes oma hea tuju ja aktiivsusega hommikuni kestnud muusikapeole värvi andsid,? lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus