Vabatahtlikud hakkavad prügi koristama

Vabatahtlike abiga on kodanikualgatusel kavas ühe päeva jooksul ? 3. mail, ära koristada kõik Eestimaa avalikes kohtades, metsades ja randades vedelev illegaalne prügi, teatas ettevõtmise meediajuht.

Selleks tehakse koostööd eraisikute, kodanikeühenduste, omavalitsuste, avaliku sektori organisatsioonide ja äriettevõtetega.

 

Prügi kaardistamine

Et plaanida koristuspäeva logistikat ja vajaminevaid ressursse, tegeldakse praegu üle-eestilise prügi kaardistamisega. Vabatahtlike kaardistajate abiga pannakse kaardile täpsete koordinaatidega paika kõik prügiladestuskohad, märkides sealjuures ära prügi liigi, mahu ja lisades võimalusel ka pildi.

Tekkiv detailne prügikaart võimaldab täpselt välja arvestada vajaliku töömahu, transpordi, tehnilised vahendid ning muud ressursid.

Kuivõrd koristuspäeva plaanimisel on aluseks tekkiv prügikaart, on praegu õige aeg kodanikualgatusega koostööd teha kõigil neil, kes näevad, et nende koduümbruse prügikohti ei ole veel kaardile kantud. Ainult siis, kui olete nendest teada andnud ja need on kaardile kantud, saab ühiste jõududega need ka puhtaks teha. Kõigil kaardistamises osalemisest huvitatutel palume ühendust võtta aadressil kaardistamine@teeme2008.ee, kust saab täpsemaid juhiseid ja ka ennast kaardistajaks registreerida.

Üks meie algatusgrupi liikmeid, Skype’i peaarhitekt Ahti Heinla, kirjutas spetsiaalselt Teeme Ära 2008 jaoks Google Earth baasil prügiandmebaasi tarkvara, mis võimaldab GPS seadme kaasabil kõik prügihunnikud täpsete koordinaatidega, iseloomustavate andmetega ja pildiga Eesti kaardile kanda.

 

Kohalikuks koordinaatoriks

Praegu tegeleb Teeme Ära 2008 toimkond ka kohalike koordinaatorite otsimisega – need on inimesed, kes aitavad koristuspäeva planeerida ja koordineerida oma koduvalla raames. Kui tahaksite teha oma koduvallale erilise kingituse ja seista hea selle eest, et see puhtaks saaks, siis võtke kodanikualgatuse keskkonnajuhi Anuga ühendust aadressil anu@teeme2008.ee.

Kodanikualgatuse korras ellu kutsutud kampaaniasse Teeme Ära 2008 on kaasatud Vabariigi Presidendi Kantselei, Rahvusringhääling, Eesti Mittetulundusühingute Liit, Riigimetsa Majandamise Keskus, Riiklik Looduskaitsekeskus, Keskkonnaministeerium, Tallinna Keskkonnaamet, Eestimaa Looduse Fond, Külaliikumine Kodukant, Noortekoda, Laulupeo SA, Jäätmekäitlejate Liit, Velvet, Eesti Energia, Elion, EMT, Hansapank, HansaWorld, Nokia, DHL Estonia, StoraEnso jt. On olemas tuntav huvi nii kohaliku kui välismeedia poolt. Üritust on lubanud kajastada ETV ja MTV-Eesti.

Vooremaa

blog comments powered by Disqus