Umbusi lähedal läks metsa kaduma seeneline

Lõuna Politseiprefektuuri avalike suhete büroo Pressiesindaja Kristi Kuusik teatas, et kohe pärast teate saamist alustas Jõgeva politsei otsinguoperatsiooni kadunud seenelise leidmiseks. Pimeduse saabudes otsingud, milles osales kokku 10 politseinikku, lõpetati. Kolmapäeva hommikul otsinguid jätkati. Operatsiooni kaasati lisaks 18 politseiametnikule ka 19 Luunja Päästekompanii ajateenijat ja 10 kaitseliitlast.

Operatsiooni juhi Jõgeva konstaablijaoskonna juhtivkonstaabli Peeter Kiuru sõnul peaksid metsa seenele või marjule minevad inimesed kindlasti selga panema soojad ja veekindlad riided, lisaks kaasa võtma tikud ja kompassi.

?Võimalusel peaks eksinu lagendikule välja jõudes sinna jääma, kuna siis on otsijatel teda lihtsam märgata. Selleks, et näidata otsijatele õiget liikumissuunda, on oluline ka endast märke maha jätta, näiteks murtud okste näol. Antud juhul raskendab otsinguid asjaolu, et metsa eksinud inimesest teatati politseile alles ööpäev hiljem, ? lisas Kiuru.

Metsa eksinud mees on umbes 160 cm pikk, hallide juuste ning lühikese halli habemega. Seljas on tal tume villane pintsak, jalas heledad püksid ja rohelised kummikud ning peas sinine nokamüts. Kaasas on mehel hallikas-valge seeneämber. Kõigil, kes teavad kirjeldustele vastava mehe asukohta või on teda pärast 13. septembrit näinud, palub politsei helistada telefonidel 53 416 889 või 110.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus