Üle kolmveerandi Pala valla elanikest ei poolda sundliitmist

Pala vallas 23. ja 24. aprillil läbi viidud elanike arvamuse väljaselgitamisel hääletas üle kolmveerandi piirkonna elanikest riigi kavandatud ühinemise vastu Alatskivi, Peipsiääre ja Vara valla ning Kallaste linnaga.

Pala, Alatskivi, Peipsiääre valla ja Kallaste linna ühinemise poolt hääletas rahvaküsitlusel 93 (22 protsenti) ja vastu 328 (78 protsenti) isikut.

Elektrooniliselt hääletas 151 ja küsitluspunktis Palal hääletas 270 isikut. Oma arvamust avaldas kokku 421 isikut ning küsitlusel osales 44, 7 protsenti nimekirja kantud valla hääleõiguslikest elanikest,” teatab Pala valla kodulehel arvamuse väljaselgitamist koordineerinud komisjoni esimees Pala vallasekretär Maire Kasvandik.

“Pala vallavolikogu võtab hääletustulemuste  kinnitamise kohta vastu otsuse 3. mail peetaval istungil. Seejärel edastame oma seisukoha valitsusele. Positiivselt mõjub vallaelanike peaaegu üksmeelne toetus ideele jätkata iseseisva omavalitsusena ka tulevikus. Vallavolikogule annab see veelgi entusiasmi võidelda oma valla püsima jäämise eest,” ütles vallavolikogu esimees Ene Toom.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus