Ukraina viisa saamine muutus lihtsamaks

Muudatus on tingitud sellest, et Eesti kodanikele rakendatakse samasuguseid nõudeid viisamenetlusel nagu Euroopa Liidu kodanikele, selgitas välisministeeriumi pressiesindaja Ethel Halliste. Ukraina viisa taotlemisel Euroopa Liidu kodanikelt kutset ei nõuta.

Taotlemaks erasõitudeks Ukraina viisat, on vaja esitada Tallinnas asuvasse Ukraina konsulaati oma pass, kaks fotot, kohapeal täidetud ankeet, kviitung viisa eest tasumise kohta ning kindlustus. Viimase võib vormistada ainult kindlustusfirmades Salva, Inges ja Nordea. Rohkem saab infot Ukraina saatkonna interneti koduleheküljel – www.ununet.ee/~embkura, Ukraina konsulaarosakonna telefonil 601 58 35 ning aadressil ???åö???????÷???????? Lahe 6, Tallinn.

“See muudatus ei meelita eriti turiste Ukrainasse,” kommenteeris Ukraina kodakondsusega kalatööstuses töötav Kasepää valla elanik Valeri Dõ?kantjuk. “Eestimaalased, eriti noored, puhkavad ja töötavad parema meelega “viisavabas” Euroopas,” lisas ta.

Muudatus Ukraina viisa taotlemisel ei puuduta halli passi omanikke, kes pole sündinud Ukrainas. Nemad peavad endiselt viisa saamiseks kutse esitama.

Viisa taotlemine Venemaale ja Valgevenesse sõitmiseks jääb endiseks, teatasid nende riikide konsulaarosakondade töötajad. Venemaa ning Valgevene viisa saamiseks saatkonna kaudu peab esitama küllakutse.

Riigid, kuhu sõitmiseks ei ole vaja viisat

Peale Euroopa Liiduga ühinemist võivad Eesti kodanikud alates 1. maist siseneda teiste Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikide territooriumidele. Need riigid on:

Austria, Belgia, Hispaania, Holland, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Leedu, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik, Taani, T?ehhi, Ungari – ning ?veitsi Konföderatsioon.

Loetletud riikidesse lastakse sisse nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel ning seal on Eesti kodanikel võimalik viibida kuni kolm kuud.

Viisa olemasolu või viisavaba liikumine ei anna õigust välisriigis töötamiseks. Pikemaajaliseks reisiks, õppimiseks ja/või töötamiseks tuleb taotleda endale vastava riigi elamis- ja /või tööluba. Täpsema informatsiooni saamiseks võib kontakteeruda vastava riigi saatkonnaga.

Allikas: Eesti Välisministeerium

TIINA JURJEVA

blog comments powered by Disqus