TV 10 Olümpiastardi finaalis osales rekordarv noori sportlasi

Möödunud kolmapäeval ja neljapäeval võistles Jõgeva staadionil TV 10 Olümpiastardi finaalis rekordarv noorsportlasi, keda sel korral oli kogunenud 168.

Finaalvõistlusele eelnes neli üle-eestilist etappi, kust kokku võttis osa 1600 õpilast enam kui 60 koolist. Eelvõistluste käigus selgitati välja hooaja parimad, kes kogunesid möödunud kolmapäeval Jõgevale, et võistelda Eesti suurima noorte kergejõustikusarja võitja tiitli nimel.

Võistluse avapäeval noortel kergejõustiklastel ilmaga ei vedanud. Sooja oli vaid 15 kraadi ja taevast kallas lakkamatult vihma. Sellele vaatamata suudeti saavutada korralikke tulemusi. Nooremate poiste vanuseklassi kõrgushüppe võitis Valga Gümnaasiumi noormees Hanno Nõmm tulemusega 1.58, mis on selle võistlussarja kõigi aegade kolmas tulemus, üldkokkuvõttes andis aga seitsmenda koha.

Head tulemused kehvast ilmast hoolimata

Hea tulemusega sai hakkama ka vanemate poiste klassis võistelnud Ben-Ruben Kaljuvee Põlva Gümnaasiumist, kes hüppas kaugust 6,23, mis on kuni 14-aastaste poiste kõigi aegade teine tulemus. Ka 60 meetri jooksus polnud talle konkurenti, nimelt saavutas noormees sprindis võistlussarja kõigi aegade teise tulemuse 7.48.

Jõgeva Gümnaasiumi esindajad Reena ja Birgit Koll said avapäeval samuti arvestatavad tulemused kirja. Reena sõnul kehvad ilmaolud teda väga ei häirinud, kuid Birgit tunnistas, et tema tulemusi kippusid jahedus ja vihm siiski mõjutama. Samas suutis Birgit kettaheites saavutada kolmanda koha, heites parima katsena 25,03.

Vanemate neidude klassis saavutas Reena Koll kaheksa ala kokkuvõttes 13 koha, kaotades võistluse liidrile  Kerli Kivimägile 1249 punktiga. Viimasel alal, 600 meetri jooksus, oli Reena teine, joostes distantsi ajaga 1.48,43, mis oli kokkuvõttes võistluse teine aeg. 600 meetri jooksu võitis Getter Marie Lemberg, kes saavutas üldtabelis teise koha.

Jõgeva Gümnaasium tabeli eesotsas

Nooremate tüdrukute vanuseklassis Jõgeva Gümnaasiumi eest võistelnud Laura Mikk jäi enim rahule 60 meetri, tõkkejooksu ja kaugushüppega, kusjuures kaugushüppes oli Laura üks kolmeteistkümnest tüdrukust, kes ületasid neli meetrit. Nooremas vanuseklassis võistles kokku 39 neidu. Võistluse viimasel alal 600 meetri jooksus saavutas Laura teise koha, kaotades liidrile Elis-Helen Starkopfile ligi nelja sekundiga. Jooksu ajaga jäi Laura ise rahule, kuna kordas oma isiklikku rekordit. „Normaalne aeg, jooksu tempo oli piisav,” kinnitas tüdruk, lisades, et võistluste teise päeva palavus muutis jooksmise pisut raskeks. Samas ei olnud kuumus Laura sõnul ka väga tappev, viimasel eelvõistlusel Valgas oli veel palavam.

Kokkuvõttes saavutas Laura parima Jõgeva sportlasena võistlustel neljanda koha, poodiumikohast jäi tal puudu vaid kaheksa punkti.

Vanematest poistest oli finaalis kõige edukam juba eelnevalt mainitud Ben-Ruben Kaljuvee Põlva Ühisgümnaasiumist, kes kogus 8456 punkti ja edestas teise koha omanikku Taavi Tšernjavskit Loksa I Keskkoolist 175 punktiga. Kaljuvee oli ka üks vähestest, kes poiste palliviskes 70 meetri piiri ületas. Tema parimaks viskeks jäi 72,59. Palliviske konkurentsitult parim oli Koeru Keskkooli poiss Gert Kruusa, kes lennutas palli üle 77  meetri.

Vanemas vanuseklassis võistelnud Jõgeva poistest oli 9-võistluses parim Denis Aganitš, kes saavutas üldtabelis 27.  koha. Samas klassis võistelnud Jõgeva Gümnaasiumi esindaja Siim Tolmusk oli 33. Nooremate hulgas võistles ainult üks Jõgeva poiss, Harri Koll, kes saavutas tubli 16. koha ja kogus 4877 punkti. Hea tulemuse saavutas ta 1000 meetri jooksus, kus läbis distantsi ajaga 3.18,44. Võistlustel sai kilomeetri jooksus aja alla 3.20,00 vaid kolm poissi.

Suuremate  koolide arvestuses võitis Rakvere Reaalgümnaasiumi, edestades Võru Kesklinna Gümnaasiumi ja Elva Gümnaasiumi. Jõgeva Gümnaasium saavutas finaalvõistlusel seitsmenda koha. Suuremaid koole osales kokku 25. Väiksemate õppeasutuste arvestuses saavutas esikoha Rannu Keskkool, kellele järgnesid Koeru ja Parksepa Keskkool.