Tuleval suvel saab külastada Eestimaa mõisakoole

Puurmani Keskkooli direktor Raivo Põldaru ütles, et järgmisel aastal käivitatakse projekt ?Unustatud mõisad?, mille käigus on kõigil viiel-kuuel suvepäeval võimalus külastada Eestimaa mõisakoole. “Mõisakoolides ja nende ümbruses kuulatakse ekskursioonijuhtide selgitusi, kuulatakse-vaadatakse eeldatavasti vanaaegsetesse kostüümidesse rõivastunud isetegevuslaste esinemisi, maitstakse roogasid. Iga mõisakool koostab turistide vastuvõtmiseks oma programmi. Mõisatega tutvumine on tasuline, kuid aktiivsemate külastajate vahel loositakse auhinnad. Näiteks Viljandimaal, kus mõisakoolide külastamise projekt juba praeguseks käivitatud, oli auhinnaks etenduse “Onu Vanja” vaatamine koos piduliku õhtusöögiga.?

Raivo Põldaru sõnul on praeguseks teatanud külastamisvõimaluse pakkumisest 22 mõisakooli.

Jõgevamaal on kindlasti võimalus tutvuda Puurmani mõisa ja selle ümbrusega. ?Kindlasti suurendab projekt üldsuse huvi mõisate kui väärtusliku kultuuripärandi vastu, annab uusi mõtteid selle paremaks kaitsmiseks ja hoidmiseks,? lausus Põldaru.

Raivo Põldaru ja Puurmani vallavanem Rein Paap tutvustasid mõisakoolide ühenduse koosolekul osalejatele Puurmani mõisat. ?Külalised avaldasid arvamust, et kui Puurmani mõisahoonet veelgi restaureerida, kujuneb see üheks Eestimaa atraktiivsemaks ja ilusamaks paigaks,? ütles Puurmani koolijuht.

Eestimaa mõisakoolide juhid on Puurmanis nüüdseks kohtunud juba kaks korda. Ühendus, mille esimeheks Tõnu Kiviloo Viljandimaalt, korraldab koosolekuid erinevates mõisakoolides.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus