Tour of Estonia tänavu Jõgeva linna ei läbi

Teetööde tõttu on natuke muutunud ka kaks päeva enne Tartu rattarallit toimuva profiratturite Tour of Estonia avaetapi, 197 km pikkuse Tallinn-Tartu GP marsruut Jõgevamaal. Kui varasematel aastatel toimus Jõgeva kesklinnas etapi vahefiniš, siis tänavu suundub 130 profiratturist koosnev karavan Vaimastverest otse Laiusele.

“Muudatus on tingitud Vaimastvere ja Õuna vahel toimuvatest teetöödest,” selgitas Indrek Kelk. “Samas olen ma Laiuse läbimist ja Laiuse-Kuremaa ilusat lõiku oma hinges igatsenud Tallinna-Tartu etapile lisada juba eelnevatel aastatel, kuid kuna nii Jõgeva linnast kui ka Laiuselt läbiminek nõuab väga mastaapseid julgestustöid, siis pole see seni ressursipuudusel teoks saanud. Nüüd siis aitavad teetööd kaasa selle unistuse täitumisele.”

Indrek Kelgu sõnul Tour of Estonia’l tänavu kahjuks Eesti tipp-proffe ei näe. “Rein Taaramäe, Tanel Kangert, Gert Jõeäär ja Alo Jakin ei saa oma klubide juurest tulema ning sel aastal tuuril ei osale,” ütles ta. “Eesti meeskond moodustatakse U23 koondise baasil.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus