Tormas askeldasid päkapikud

Teisel advendil kogunesid lapsed ja täiskasvanud Torma rahvamajja, et osaleda viiendat korda toimuva Päkapikula tegemistes. Põhilisteks tegevusteks oli lugemispesa, joonistusnurk ja piparkookide küpsetamine ning kaunistamine.


„Alati on olnud meisterduskoda, mis on kõigi lemmik. Seal saab teha näiteks jõulukaarte või ehteid. Sel aastal tegime ingleid,“ loetles idee algataja Katrin Raidma, kes täitis Päkapikulas tantsu- ja laulupäkapiku rolli. „Igal aastal õpime juurde ühe päkapikutantsu. Neid on meil kogunenud viis. Sel aastal laulsime tuntumaid talve- ja jõululaule ning lapsed said rütmipille mängida,“ märkis Raidma.

See aasta oli ka veidi eriline: nimelt sai iga Päkapikulasse tulnud laps kuusele ehte panna päris oma kätega ning koostehes saigi rahvamaja kuusk pidurüüsse.

„Igal aastal on läbi käinud umbes 40 last,“ sõnas Raidma. „Lapsed on nii õnnelikud ja naudivad hetke. Eelmisel aastal oli meil väike päkapikkude võistlus, kus igaüks ka medali sai. Oleme ikka igal aastal midagi uut teinud, et lastel põnevam oleks,“ rääkis Katrin Raidma.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus