Torma vallavanema umbusaldamine nurjus

Kolmapäevasel istungil toetas Torma vallavanem Triin Pärsimi vastu algatatud umbusaldust kuus ja selle vastu hääletas seitse volikogu liiget.

Päevakorrapunkti käsitlemise sissejuhatuseks andis Torma vallavolikogu esimees Ülvi Nool sõna vallavolikogu liikmele Ain Arule, kes oli eelmisel istungil andnud talle avalduse vallavanem Triin Pärsimi umbusalduseks. Aru loobus umbusalduse põhjusi avalikult tutvustamast ja kommenteerimast.

Vallavolikogu liige Tiiu Lindsalu heitis Triin Pärsimile ette haldusreformiteemaliste rahvakoosolekute kritiseerimist ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias. Pärsim märkis, et omaalgatuslikud kokkusaamised on teretulnud, kuid nende läbiviimine peab olema läbimõeldud ja poliitiliselt kultuurne. “Minu kriitika põhjustas rahvakoosolek, kus moderaator andis sõna valikuliselt.” “Sel koosolekul ei antud vallavanemale sõna kui ta oma soovist märku andis,” väitis vallavolikogu esimees Ülvi Nool.

Volikogu liige eelmine vallavanem Riina Kull nimetas üheks põhjuseks umbusaldusavaldusega ühinemisel asjaolus, et volikogu komisjonide esimeestele arupärimiste esitamise korral hakkab istungitel vastavatel teemadel selgitusi jagama vallavanem. “Seadusandlik ja täidesaatev võim peaksid aga jääma oma pädevuse piiridesse.”

Triin Pärsim teatas, et on sellistes olukordades sõna võtnud siis, kui küsimus on teemast, mille üksikasju teavad paremini just vallavalitsuse ametnikud.

Lähtudes hääletustulemusest, kus umbusaldamist pooldas kuus ja selle vastu oli seitse vallavolikogu liiget, jätkab Triin Pärsim Torma vallavanemana.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus