Torma valla laululind on Indrek Värk

Lauljaid hindas kolmeliikmeline ?ürii koosseisus Made Ritsing, Reet Kruup ja Merle Nisu.

Igast vanuserühmast valiti välja kolm paremat. Kõige nooremate (3-6-aastaste) vanuserühmas võitis esikoha Karl-Hendrik Kahn, teise koha sai Kädi Märss ja III kohta jagasid Mari-Liis Siidra ja Jarno Nukka.

Teise vanuserühma (7-9-aastaste) esikoha võitis Indrek Värk, teiseks jäi Erle Paas ja kolmandaks Breit Pross. Selles vanuserühmas andis ?ürii välja ka eripreemia emotsionaalse esituse eest ja selle sai Anni Aru, kes esitas Joel Steinfeldti laulu ?Mesimumm?.

Kolmandas vanuserühmas (10-12-aastased) jättis ?ürii esikoha välja andmata. Teise koha võitis Tuuli-Ly Tähtjärv ja kolmandaks jäi Kalle Klaos. Kõige vanemate vanuserühmas (13-16-aastased) jättis ?ürii samuti esikoha välja andmata, II koha sai Madli Pihlak ja III koha Mariliis Raud.

Ansamblite parimad olid: I koht 3.-5. klassi ansambel Torma koolist, II koha sai 5. klassi poisteansambel Sadala koolist ja III koha lasteaia ansambel. Eripreemia pälvis 9. klassi ansambel Torma koolist, kes esitas omaloomingulise laulu ?Vabadus?.

?ürii selgitas välja 2008. aasta lauluvõistluse üldvõitja, kes pälvis Torma laululinnu tiitli ning sai preemiaks gloobuse. Selleks osutus 9-aastane Indrek Värk, kes esitas Röömeli laulu ?Härrasmees?.

Publiku lemmikuks osutus Madli Pihlak, kes esitas  helilooja Kurmeti loodud ?Vaikuse laulu?. Kõik osalejad said tänukirja, võtjad aga diplomi ja meene. Lauluvõistluse külalisteks olid Alatskivi Kunstide Kooli õpilased, kes esinesid võistluse vaheaegadel. Mõnusat laulu pakkus ?Mehine trio?, esinesid ka noored peotantsijad. Alatskivi valla kultuuritöötaja ja I Peipsiäärsete valdade poiste laulupäeva korraldaja, Reet Kruup kutsus Torma valla poisid ükshaaval lava ette ja ulatas neile kutse 2008. aasta II laulupäevale. Ta kiitis, et meie vallas on tublid laulupoisid, kes võiksid kõik laulupäeval osaleda. Kohe tehti ka ühine lauluproov, kõik poisid said laulusõnad ja Alatskivi ?Mehine trio? laulis koos meie poistega kaks laulu: ?Politsei rock? ja ?Poisid ritta?.

Seejärel sai sõna ?ürii esimees Made Ritsing. ?Inimhääl on kõige ilusam instrument ja mul on hea meel, et Torma valla lapsed seda oskavad  kasutada,” ütles ta.

Tänan meie tublisid laululapsi ja nende muusikaõpetajaid Maire Tamme, Endla Viesemanni ja Mare Talvet.