Torma lasteaias Linnutaja oli näitemängupäev

Näitemängupäeval esitati kolm näidendit: Torma lasteaed mängis etendusi «Kuidas tuli kevade» ja «Tare-tareke» ning Voore lasteaed etendust «Lilleke paksus metsas».

Pääsemaks näitemängupäevale, tuli igal Linnutaja lasteaia rühmal esitada varem toimunud näitemängunädalal üks näidend. Esitusele tulid näiteks «Kakuke», «Jussikese seitse sõpra» ja «Kevadpidu metsas». Esinesid isegi sõimerühma lapsed, kellest kõige pisemad nooremad kui poolteist aastat.

Parem näidend selgitati salajasel hääletusel

Kui näidendi «Kuidas tuli kevade» paremuses oli enamik õpetajaid veendunud, siis teise koha väljaselgitamine oli üsna keeruline. «Näidendeid välja valida oli sedavõrd raske, et tegime seda isegi salajasel hääletusel,» rääkis lasteaia juhataja Kaja Ivask.

Linnutaja etendused olid muusikalis-tantsulised, Voore lasteaia etteaste oli aga sõnaline, sest neil ei ole tööl täiskohaga muusikaõpetajat.

Etenduse «Kuidas tuli kevade» õpetasid lastele selgeks õpetajad Silja Sõrmus, Reet Neimann ja õpetaja abi Merle Väits. Nipitiride rühma «Tare- tareke» sai aga esinemisküpseks õpetajate Juta Tubina, Merle Lehtjõe ning õpetaja abi Ene Simsoni abiga. Kaasa lõi ka muusikaõpetaja Maire Tamm.

Voore lasteaias aitasid lastel näitemängu õppida õpetaja Piret Pross, Tormasse sõitsid kaasa ka õpetaja Urve Soo ning juhataja Dea Alling.

Kevadel tuleb spordipäev

Lapsed vaatasid kaaslaste esinemist suure huviga, samuti oli neile pärast esinemist kaetud morsi- ja maiustustelaud. Vahepeal käidi aga loodusnurgas uudistamas. Seal elavad merisead ja kakaduu, kes oskab viisakalt «Tere hommikust!» öelda ja teab ka oma nime.

Nipitiri rühma õpetaja Juta Tubin rääkis, et osade jaotamisega probleeme ei olnud, sest lapsed teadsid juba ise, keda nad just mängida tahavad. Lapsed tahtsid ise harjutada, eriti neile peale käima ei pidanudki. Näidendisse oli kaasatud terve rühm, mängisid ka kõige pisemad, kel vanust kõigest kolm aastat.

Voore lasteaia õpetaja Piret Pross ütles, et kõigepealt loeti näidend mitu korda läbi, siis jagunesid rollid justkui iseenesest. «Lastele meeldib väga esineda,» oli Torma lasteaia juhataja Kaja Ivask rahul.

Piirkonna näitemängupäevi on peetud juba neli aastat, iga kord toimuvad need erinevates lasteaedades, seega saavad lapsed ka bussiga sõita ning veeta aega teistsuguses keskkonnas. Kevadel on Tormasse oodata Tiheda, Mustvee ja Voore lasteaia mudilasi, et pidada maha üks korralik spordipäev. Seegi on juba aastatepikkune traditsioon.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus