Torma lasteaia õuesõppeklassiks paigaldati paviljon

 

Torma lasteaia “Linnutaja” õue on 27 tegevusaasta jooksul plaanipäraselt kujundatud mängimise, kokkusaamise, õppimise ja tervise edendamise kohaks.  Esmaspäeval avati sealsel õuealal paviljon Romantika, mille lähedusse istutati ka pihlakas.

Torma lasteaia juhataja Kaja Ivask, et mõnus paviljon on osake kujunevast õuekoolist. “Varjualune pakub nii vihma- kui ka päikesevarju, on sisustatud seitsme pingi ja lauaga.  Eesmärgiks on kujundada õuest sama lastesõbralik ja turvaline õpikeskkond, nagu on siseruumid,” lisas ta. Paviljoni avamisel  said linti lõigata poisid-tüdrukud kõikidest rühmadest.

Paviljoni Romantika ehitas Tartu firma OÜ Vivocard Plus, projekti rahastas  Keskkonnainvesteeringute Keskus. Paviljoni lähedusse istutati puu, milleks on Palamuse vallas asuva Karukäpa Puukooli aednike kasvatatud valge pihlakas.  Kaja Ivaski sõnul on puude istutamine lasteaeda pikaajaline tava. “Meie lasteaia õue  tähelepanuväärseimaks osaks on lasteaialõpetajate park. 1995. aastast alates on iga lend istutanud parki oma puu. Esimene puu oli kask, edaspidi on kasvama pandud erinevaid huvitavaid leht- ja okaspuid.  Lõpetajate puu istutamine jäädvustatakse fotodele, mis on koondatud pargi kroonikasse. Kõik istutatud puud on tähistatud nimesiltidega. Puu istutamisel loevad lapsed maapalve, mida korratakse ka lasteaia lõpupeol. Traditsiooniks on saanud, et viimase koolikella päeval, üheksa aastat pärast lasteaiast lahkumist käivad põhikoolilõpetajad oma puu juures pilti tegemas ning puu ja iseenda kasvukiirust hindamas. Maikuu lõpus on lasteaeda oodata 19. lennu lapsi, et oma lehis üles leida ja selle all sõpradega kokku saada,” rääkis juhataja

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus