Toimusid maakonna meistrivõistlused suusatamises

Neljapäeval, 19. veebruaril peeti Palal tänavused Jõgevamaa meistrivõistlused suusatamises.

Naised läbisid vabastiilis 5 ja mehed 10 kilomeetrit. Naistest tuli meistriks Sigrit Laaneots Põltsamaa vallast ajaga 19.03, teiseks Kai Saar 20.02-ga Palamuse vallast ja kolmandaks Põltsamaa linna võistleja Grete Tõnne ajaga 24.28.

Meestest oli parim Rannar Raantse Tabivere vallast ajaga 30.50, talle kaotas vaid sekundiga palamuslane Kaimo Saar ja kolmandaks jäi samuti Palamuse valla mees Ago Vahtra 31.42-ga. Võistluste peakohtunik oli Kalev Karu.

Tänavuseks maakonna suusameistriks tulnud Rannar Raantse peab jooksmist ja suusatamist oma lemmikaladeks. Eriti kontimööda tunduvad talle olevat maratonid.

Sel talvel on ta jõudnud osa võtta neljast Estoloppeti sarja kuuluvast suusamaratonist. Tamsalu maratonil tuli Rannar 35., Alutaguse maratonil 37. ja Tallinna maratonil 35. kohale. Neil kolmel suusasündmusel on osalejaid keskeltläbi 600-700. Tartu maratonil saavutas spordimees tänavu 121. koha, mis on osavõtjate arvu silmas pidades üsna aukartust äratav number.

Plaanis on kaasa teha ka 1. märtsil peetavast Viru maratonist ja Haanja maratonist 8. märtsil.