Terviseedenduslike õppeasutuste õpetajatele korraldatakse suvepäevad

Esmaspäeval toimunud Jõgevamaa Tervisenõukogu koosolekul arutati ettevalmistusi suvepäevade korraldamiseks maakonnas asuvatele terviseedenduslike koolide ja lasteaedade õpetajatele.

Jõgeva Maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Aime Meltsase sõnul toimuvad tänavused suvepäevad terviseenduslike koolide ja lasteaedade õpetajatele 6. ja 7. augustil mõnes maakonnas looduskaunis paigas.

“Jõgevamaal on terviseedenduslike õppeasutuste projektiga praegu ühinenud  neli kooli ja üheksa lasteaeda: Põltsamaa Ühisgümnaasium, Jõgeva Ühisgümnaasium, Esku-Kamari Kool Maarja põhikool, lasteaiad Rohutirts ja Karikakar, Puurmani lasteaed, Kuremaa lasteaed-algkool, lasteaiad Karukell, Linnutaja, Mari ja Tõruke Põltsamaalt ning Naksitrallid  Adaverest. Suvepäevadele kutsume aga ka teiste õppeasutuste pedagooge. Nii saavad nad teada, mida tehakse terviseedenduslikes lasteaedades ja koolides, kus väga edukalt selgitatakse näiteks jalgrattakiivri vajalikkust ja valmistatakse tervislikku toitu, ” rääkis Meltsas

Tervisenõukogu koosolekul oli kõneaineks ka ülemaakonnalise tervisepäeva korraldamine 12. septembril. Traditsiooniline sündmus saab teoks Jõgevamaa Tervisenõukogu ja Spordinõukogu koostöös.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus