Tähet lahutab meistritiitlist vaid üks võit

Eelmisel nädalavahetusel peetud kahes finaalkohtumises suutis JSK Selver/Tähe TTÜ-d võita ning nüüd tuleb neil kirja saada veel üks võit, et kolme aasta järel uuesti meistriks tulla.

Laupäeval kodusaalis peetud kohtumises võttis Tähe kohe mängu alguses ohjad oma kätte. Avavärav sündis juba esimesel minutil, mil vaid kümmekond sekundit platsil olnud Pavel Semenov mängis palli endale hästi ette ning viskas selle TTÜ väravavõrku. Sellele järgnes kiirelt veel kaks väravat ning Jõgeva võistkond hakkas end 3:0 eduseisul juba üsna mugavalt tundma.

Siiski ei lasknud TTÜ end Tähe kiirest spurdist häirida ning võitles edasi. Tähe lohakate söötude ja aukliku kaitsetöö tulemusena suutsid vastased juba avakolmandiku keskel seisu viigistada. Edasi suutis Tähe edu kasvatada kaheväravaliseks ning TTÜ oli terve teise kolmandiku tagaajaja rollis.

TTÜ võttis mängu lõpus suure riski

Viimasel kolmandikul oli initsiatiiv küll Tähe käes, kuid neil ei õnnestunud rünnakuid  korralikult lõpetada. Samas vastas TTÜ pikkade ja täpsete pallivedamistega ning pea iga pealevise realiseeriti väravaks. Seitse minutit enne kohtumise lõppu viskas TTÜ ründaja Kristjan Puu kümnenda värava ning viis esimest korda kohtumise jooksul oma võistkonna juhtima. Tähe treener Marko Saksing selgitas, et auklik kaitse tulenes neil vähesest mängupraktikast. „poolfinaalseeria Tartuga sai liiga kiiresti läbi,“ lisas Saksing.

Kaotusseisu jäämine motiveeris Tähe mehi piisavalt ning vähem kui minut hiljem näitas taas oma meisterlikkust Pavel Semenov ning viskas viigivärava. Pärast seda TTÜ enam palju palli puutuda ei saanudki. Viimases hädas korjas TTÜ meeskond väljakult väravavahi, et ründejõudu juurde saada. Siiski kaotasid nad lahti mängides palli ning Raul Kivil ei olnud vaja muud teha kui see vastaste tühja väravasse suunata.

Karistusminuteid terve kolmandiku jagu

Nii lõppes kohtumine Tähe 13:11 võiduga. Terve kohtumise jooksul tuli üsna palju vaeva näha vendadel Rein ja Raul Kivil, kellega võitles palli pärast sageli lausa kaks vastast korraga ning kelle sääremarjade pihta vastaste kepid sageli kolksusid. Korra kukutati kohtumise viimase värava autor Raul Kivi ka suure kaarega platsile pikali, kuid kohtunikud vastastele karistusminuteid ei määranud.

Pühapäeval mängiti TTÜ kodusaalis ning see mäng oli esimesest hoopis kinnisem, kus lähtuti ennekõike kaitsest. Avakolmandiku keskel ei saanud Tähe mehed kuigi pikalt viiekesi platsil olla, sest järgemööda pidid kepilöögi eest karistusminuteid kandma Mario Paulus, Valeri Maslov ja Pavel Semenov. Viiekesti olid Tähe mängijad platsil väga harva, teise kolmandiku keskel oli neid korraks platsil vaid kolm. Sellest hoolimata suutsid Tähe mängijad oma edu kasvatada. Kohtumine lõppes Tähe 6:5 võiduga, kusjuures karistusminuteid kogunes Tähe mängijatel kokku lausa kakskümmend.

Samas tuleb tunnistada, et suur kogus karistusminuteid õigustas end ning võitjate üle kohut ei mõisteta. Kolmas finaalmäng peetakse juba sel laupäeval kell 18.30 Jõgeval spordihoones Virtus. Kollastes särkides kohale tulijad saavad mängu vaadata tasuta.