Tähe valus kaotus Tartus

Saalihoki Eesti meistrivõistluste meistriliigas kohtus Jõgeva SK Tähe/Olivia Tartus sealse Eesti Maaülikooli Spordiklubiga ja kaotas 8:9 (2:2, 2:4, 4:3). Varasemas kolmes mängus olid Tähe mängijad saavutanud tartlaste üle võidud.

Jõgeva meeskond jäi avakolmandikul kahel korral kaotusseisu, kuid suutis Peteris Freimanise ja Kristo Lehiste väravatest hoida seisu tasakaalus. Esimesele vaheajale mindi 2:2 seisul. 23. minutil viis Alex Guske aga esimest korda Tähe juhtima ning kui kolm minutit hiljem tegi Iiro Liede seisuks 4:2, tundus Jõgeva meeskond liikuvat võidu suunas.

Paraku ei suudetud hoogu hoida. Järgmise üheksa minuti jooksul jõudsid väljakuperemehed viigini ja kolmandiku viimastel minutitel pääses EMÜ omakorda ise kahe väravaga juhtima. Nii et viimast kolmandikku alustas Tähe juba 4:6 kaotusseisus.

Viimasel kolmandikul läks aga tõeliseks väravatesajuks. Tartlased asusid juhtima juba 7:4, kuid Liede väravast tulid tabloole numbrid 7:5. Taas juhtis EMÜ meeskond kolmeväravaliselt 8:5, kuid kübaratrikini jõudnud Liede tegi seisuks 8:6.

Kui mängitud oli 52.20, juhtis Tartu veelkord kolme väravalise vahega – 9:6. Pool minutit hiljem tegi Freimanis värava Tähe poolt seisuks 9:7. Viimastel minutitel üritati veel kõvasti mänguseisu muuta ja 57. minutil oli veelkord täpne Freimanis, kes tegi lõppskooriks 9:8.

Viigiväravani enam ei jõutud ja vastu tuli võtta valus üheväravaline kaotus.

Jõgeva meeskonnale sai saatuslikuks mõõn teise mänguperioodi teises pooles, kui lasti endale visata järjest neli väravat.

Kaks vooru enne põhiturniiri lõppu on tabeliliider Sparta Team Automaailm 25 punktiga. Järgnevad TalTech 20, Jõgeva SK Tähe/Olivia 9 ja EMÜ SK 6 punktiga.

Märksa edukamalt jätkavad hooaega noortemeeskonnad, sest Jõgeva Tähe meistrivõistluste liider nii U17 kui ka U15 vanuseklassis.