Tähe noortemeeskond tituleeriti Eesti meistriks

SK Tähe U13 vanusegrupi saalihokivõistkond pälvis kaks nädalat tagasi Eesti meistritiitli, võites pingelises finaalmängus põhirivaali Paide-Järva SHK võistkonda.

Lõunatsooni mängudel saavutas SK Tähe meeskond Paide-Järva järel teise koha, kaotades neile viie punktiga. Treener Marko Saksingu sõnul loodeti lõunatsoonis kätte võidelda esikoht, kuid siiski tuli Tähel tunnistada Paide-Järva SHK paremust. Viimasel lõunatsooni etapil ei saanud kaasa lüüa SK Tähe  parim mängija Tarvo Kivisilla. Vaatamata Kivisilla puudumisele, suutis meeskond võita kaks mängu, kaotus tuli vastu võtta vaid ühes mängus. Sellega kindlustasid Jõgeva poisid edasipääsu finaalturniirile.

Veerandfinaalis kohtuti Aeg/Ferrata meeskonnaga, kes suudeti ülekaalukalt alistada. Mängu lõppskooriks jäi 7:1. „Aeg/Ferrata võistkonnal oli ainult viis väljakumängijat ja seetõttu ei jõudnud nad mängida,” selgitas suure ülekaalu põhjusi Marko Saksing, lisades, et nende meeskond oli veerandfinaali vastasest ka tehniliselt üle.

Poolfinaalis kohtus SK Tähe põhjatsooni võitja Jäneda SK-ga. Mäng algas pingeliselt, esimene pool lõppes 1:1 viigiga. Teisel poolajal suutis Tähe mängu enda kasuks pöörata ning kohtumise lõppskooriks jäi 4:2. Jäneda SK jaoks oli see esimene finaalkohtumine, kui nad suutsid oma regioonis esimeseks tulla. Samas kinnitas treener, et SK Tähe poiste mängus oli näha suuremat võidutahet kui Jäneda mängijatel. Finaalis kohtus SK Tähe lõunatsooni võitja Paide-Järva SHK võistkonnaga. Pingeline finaalmäng lõppes 4:4 viigiga ning võitja selgitati välja karistusvisetega. Ainukesena realiseeris karistusviske SK Tähe poiss Tarvo Kivisilla, kes tunnistati ka tiitlivõistluste parimaks mängijaks. Meistritiitli pälvisid väravavahid Kevin Tamm ja Keneth-Henar Klement, kapten Mathias Einamann; Kristjan Pint, Ermo Narits, Asso Kõuts, Marcus Saksing, Andreas Õun, Lauri-Robert Indus, Tarvo Kivisilla, Nikita Šnurov, Anton Šteinbacht, Urmo Olesk, Steven Vend ja Mario Sakarinin.