Tähe kaotas võõrsil ja võitis kodus

Möödunud nädalavahetusel pidas SK Tähe esindusmeeskond kaks kohtumist. Laupäeval mängiti Lätis Pargauja meeskonnaga ning pühapäeval oli SK Tähe kodusaalis vastamisi FK Valmiera võistkonnaga.

Võõrsil mängiti Läti Meistriliiga tabelis kuuendat kohta hoidva Pargauja meeskonnaga. Mängu esimene kolmandik lõppes viigilise 6:6 seisuga. Ka teisel kolmandikul suutsid mõlemad meeskonnad viiki mängida, enne viimast kolmandikku olid tablool numbrid 10:10. Mängu andis Tähe käest alles viimasel kolmandikul, kui Pargauja võistkonnale jäädi alla tulemusega 12:16. Vaatamata mängu kaotamisele, sooritas Tähe meeskond rohkem pealeviskeid — 57 lätlaste 42 vastu.

Treener ei jäänud rahule

Siiski olid Pargauja mängijad resultatiivsemad ning Tähe nõrgema kaitse tõttu ka võitsid mängu. Meeskonna treener Marko Saksing mänguga rahule ei jäänud.

“Meeskond, kes viskab 12 väravat, peab võitma. Viimati visati meile nii palju väravaid 2005. aastal sõprusmängus,” sõnas Saksing. Tähe meeskonna resultatiivsemad olid selles mängus Rainer Kalde, Marko Saksing, Toomas Peterson, Lauri Hõim, Valery Maslov, Nikolai Roop, Pavel Semenov ja Vladimir Nurmi. Väravas oli Rainer Kalde, kuid selle mängu eest treener kedagi eraldi kiita ei tahtnud.

Kodus võideti Valmierat

Pühapäevases kodumängus kohtuti FK Valmieraga. Mängu esimese kolmandiku võitis Tähe meeskond 2:1. Teine kolmandik lõppes viigiliselt 1:1 ning viimases kolmandikus Tähe mängijad enam palle oma väravavõrku visata ei lasknud, virutades ise palli kaks korda Valmiera väravasse.

Mäng lõppes väikese skooriga, kuid Tähe esindusmeeskonna 5:2 võiduga. Pühapäevase kohtumise silmapaistvamad mängijad olid Nikolai Roop, Marko Saksing, Valery Maslov, Pavel Semenov, Vladimir Nurmi ning Alari Pagi, kes tunnistati ka  kohtumise koduklubi parimaks mängumeheks.

Pühapäevases mängus kaitses Tähe väravat Veiko Raudsepp. Pärast möödunud nädalavahetuse mänge asub JSK Tähe esindusmeeskond Läti Meistrivõistluste tabelis Pargauja järel 17 punktiga seitsmendal kohal. Eesti Meistriliiga tabelis on Tähe meeskond teisel kohal. Tabeli esikoht kuulub klubile Augur.

“Läti meistrivõistlustel on meie eesmärk jõuda 8 hulka, mis tagab play-off koha. Eks siis peab edasi vaatama mäng mängu haaval. Eesti meistrivõistlustel on kindel eesmärk võita kuldmedal. Kõik ülejäänud kohad koduliigas oleks JSK Tähe jaoks läbikukkumine,“ sõnas klubi treener.