Tähe kaotas esimese poolfinaali suureskooriliselt

Möödunud laupäeval pidas JSK Selver/Tähe Eesti meistrivõistluste esimese poolfinaalkohtumise, kus võttis  lausa viieväravalise eduga kindla võidu tiitlikaitsja SK Augur/Wasteland

Kohtumise avakolmandikul oli juba mängupilt Tähe poolt vaadatuna üsna kehv. Esimese kahekümne minutiga jäädi 1:3 kaotusseisu. Ka edaspidi ei läinud Jõgeva meeskonnal kergemaks. Teine kolmandik lõppes nende jaoks seisuga 3:7. Viimane kolmandik oli ülejäänud mänguga võrreldes veidi tasavägisem, kuid siiski ei suutnud Jõgeva mängijad mängu enam päästa ning esimesest poolfinaalist tuli Tähel vastu võtta 6:11 kaotus.

Hoolimata kaotusest, tegid järjekordselt head tööd ründepaar Valery Maslov ja Pavel Semenov, kes tunnistati ka kohtumise parimaks mängijaks. Maslov viskas kohtumisel kaks väravat ning andis ühe resultatiivse söödu ja Semenov viskas kaks väravat ning andis ka kaks väravani viinud söötu. Kaks väravat viskas veel ka Nikolai Roop.

Tähe treener Marko Saksing polnud arusaadavatel põhjustel oma klubi mängijatega rahul. Enne kohtumist rõhutas Saksing, et võitmiseks tuleb mängijatel end psühholoogiliselt ette valmistada ning mängu tõsiselt võtta. Samas ei soovinud Saksing ühegi mängija poole näpuga näidata.

“Kahjuks ei suutnud mõni mängija, keda usaldasin, endast kõike anda. Mulle tundub, et mõni mängija ei saa ikka aru, miks ta mängib,” sõnas treener umbisikuliselt.

Eile õhtul peeti Jõgeval ära ka teine poolfinaali kohtumine, kuid selle avavile ajaks oli tänane leht juba trükki läinud. Teisipäeval mainis Jõgeva klubi treener, et püüab leida kümme või üksteist mängijat oma võistkonnas, keda ta saab usaldada ning kes ka võita tahavad.

Samas pole treener finaali pääsemise lootusi veel maha matnud, kuigi avamängu silmas pidades eriti positiivset meelestatust ei teki. “Poolfinaalseeria mängitakse kolme võiduni,” nenti klubi treener, viidates sellele, et ühe kaotuse põhjal pole mõtet veel võistkonda maha kanda.