Tabivere valla eakad tutvusid Pärnu muusikameeste seltsis uue rahvamajaga

Et kaugemate külade rahvas muretult peole ja õhtul taas koju saaks, oli käima pandud bussiring. Kohale jõuti aegsasti, nii oli võimalik enne kontserdi algust suupiste- ja kohvilaua ääres näiteks kasvõi endiste töökaaslastega juttu ajada. Pärnu meestest koosneva ansambli Johhaidii lavaletuleku ajaks kogunes paarisajakohaline saal rahvast täis.

Saepuru Sass ehk Feliks Kark, Vinkli Aadu ehk Elmar Trink ja tagasihoidlikult nende varju jääv tuubamees Andres Kokk tegid rahvalikku muusikat ja viskasid sekka samas stiilis nalja. Osav trio moodustas tegelikult terve orkestri, sest kui Elmar Trink seekord kitarrile truuks jäi ja Andres Kokk vaid tuubat puhus, siis Feliks Kark oli lausa pille täis riputatud. Kõikvõimalikud löökriistad tegid tema suupillimängu ajal just siis häält, kui seda vaja oli. Seltskonnamängudest tuntud nippidega saadi tõsisevõitu rahvas liikumagi.

?Tavaliselt oleme sellist kogu valla pensionäride pidu suvel vallamuuseumi kõrval pargis pidanud. Sel aastal otsustasime aga, et jääme uue rahvamaja valmimisele lootma, et pidulikum koosviibimine korraldada ja eakam rahvas ühtlasi ka majaga tuttavaks teha,? rääkisid Tabivere valla sotsiaaltöötajad Eve Tepaskent ja Liis Härmaste, kelle õlul ürituse korraldamine oli.

Nii, nagu rahvamaja juhataja Tiina Tegelmann peo alguses külalistele lubas, viidigi nad pärast kontserti vaba aja keskuse mõlema korrusega tutvuma.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus