Suusatajad Kuremaal ja Haanjas

Sõideti vabastiilis. Naised läbisid viis ja mehed kümme kilomeetrit. Naisi startis kaheksa ja fini?is pidid kõik nooremad tunnistama kogenud luualanna Marje Raudsepa paremust. Raudsepa aeg oli 18.27, teise koha saanud Kai Saar (samuti Luua) oli fini?is 19.20ga ning kolmandaks tulnud Külli Soo (Puurmani) 21.47ga. Ülejäänud naisteklassis startinud olid aga tegelikult alles noorteklassi kuuluvad teismelised neiud.

Meesteklassis võttiski võidu maakonna parim noorsuusataja Eeri Vahtra (Luua) ajaga 26.00. Samasse perre ? Eeri nooremale vennale Enole ? läks ka pronksmedal (aeg 30.39). Kahe Vahtra vahele kiilus end aga tabiverelane Rannar Raantse (29.40), kes pälvis hõbeda.

Meeste hulgaski oli suurem osa võistlejaist tegelikult alles noorteklassi kuuluvad poisid. Kui neil suusatamisisu lähiaastatel üle ei lähe, võivad maakonna meistrivõistlused korraldajaile tulevikus veelgi rõõmsamaid üllatusi pakkuda.

Vooremaa suusasõit

Nendel samadel Kuremaa terviseradadel, kus neljapäeval maakonna meistrivõistlusi peeti, toimus laupäeval traditsiooniline Vooremaa suusasõit. 15 kilomeetrist põhidistantsi söandas klassikalises stiilis sõitma minna kümme suusatajat (kolm naist ja seitse meest), kaks Luualt pärit vennastepaari ? Ago ja Eno Vahtra ning Kaimo ja Kain Saar piirdusid viie kilomeetri läbimisega.

Põhidistantsi läbis kõige kiiremini tabiverelane Priit Raudsepp, saades ajaks 50.10. Nii üldarvestuses kui ka meesteklassi arvestuses järgnesid talle Tarmo Neemela (Kuremaa) ajaga 50.31, Kaido Saar (Luua) ajaga 51.39 ja Veiko Soo (Puurmani) ajaga 53.11. Üldarvestuses viiendaks tulnud Marje Raudsepp (Luua) oli ajaga 59.17 parim naisvõistleja, üldarvestuses kuuendaks tulnud Vello Pütsep (Kuremaa) ajaga 1:01.09 parim meesveteran. Seitsmenda aja (1:01.36) sai kirja meesteklassis viiendaks tulnud Raul Soodla (Kuremaa), kaheksanda ja üheksanda aja (1:06.36 ja 1:10.55) naisteklassis teise ja kolmanda koha saanud Külli Soo (Puurmani) ja Killu Vunk (Pala). Meesveteranide hulgas teise koha teeninud Juri ?irjajev (Vaiatu) jõudis fini?isse ajaga 1:13,25.

Viiekilomeetrist ringi sõitnud poistest oli kiireim Ago Vahtra (17.10), järgnesid Eno Vahtra (17.33) ning Kaimo (18.32) ja Kain Saar (24.59).

Vahtra seekord neljas

Maakonna parim noorsuusataja Eeri Vahtra oli laupäeval küll Kuremaal, aga Vooremaa suusasõidust osa ei võtnud, sest hoidis jõudu järgmisel päeval toimuvaks Eesti noorte meistrivõistluste etapiks Haanjas.

M18 võistlusklassi suusatajad läbisid sel etapil 10 km klassikalises stiilis. Kui eelmisel etapil pälvis Eeri Vahtra vabatehnika sprindis hõbeda, siis seekord jäi ta medalikolmikust napilt välja ning lõpetas Artur Borissovi (Sillamäe SK), Timo Juursalu (Oti/Audentes) ja Andres Kollo (Nõmme SK) järel neljanda koha. Kui Borissov võitis teisi n-ö pika puuga, siis kolme järgmise noormehe tulemused jäid kõigest seitsmeteistkümne sekundi sisse.

Kuigi seekord medalit ei tulnud, on Eeri Vahtra pääs veebruari algul Soomes toimuvatele Põhjamaade noorte meistrivõistlustele ikkagi kindel: koha koondislaste hulgas tagas ta endale juba sprindi hõbedaga.

Meie maakonna suusatajatest osales Haanja etapil ka klassis M16 võistlev Allar Soo, kes sai 24. koha.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus