Sumomaadlejad saadeti teele


Teisipäeval saadeti Põltsamaa Felixhalli juurest teele kolm Põltsamaa noort sumomaadlejat. Maadlejate sihtpunktiks on Ukraina, kus toimuvad Euroopa juunioride meistrivõistlused sumomaadluses.


Põltsamaa maadlustreeneri Arved Külanurme sõnul astuvad Ukrainas Lutski linnas toimuvatel noorte sumo Euroopa meistrivõistlustel üles päris mitmete vanuseklasside maadlejad, lisaks täiskasvanud.

Treeneri sõnul võinuks Ukrainasse sõitvate maadlejate valik teistsugune olla, kuid suvel on veel palju sõite ees ja mitmed maadlejad on seotud kooli lõpetamisega. Ka lapsevanematel polnud võimalik lastega kaasa minna, sest sõit Ukrainas käimisele kulub terve nädal. Teisipäeval Põltsamaalt bussiga Ukraina poole teele asunud maadlejad esindavad vanuseklasse U14 ja U16.  Infot Ukrainas toimuvate noorte sumo Euroopa meistrivõistluste kohta saab rahvusvahelise sumoliidu kodulehelt.

Eesti delegatsiooni kuulub umbes 30 maadlejat. Minnes ööbitakse Poolas, kuid tagasi tullakse vahepeatust tegemata. Külanurme sõnul näitab bussiga võistlustele sõitmine siinseid  võimalusi. Tema sõnul mujal riikides asjad päris nii ei käi.  Noormaadlejatega sõitis Ukrainasse kaasa Eesti tunnustatud sumotreener Riho Mäe. Arved Külanurm oli otsustanud, et seekordsetele võistlustele kaasa ei lähe.

Marek Kütt lausus enne teeleasumist, et nii suurtel võistlustel pole ta varem osalenud, ehkki on võistelnud nii Soomes, Lätis kui Leedus. Medaleidki on ta sealsetelt võistlustelt teeninud. Ka Kaimo Aljas on varem võistelnud Soomes, Lätis ja Leedus. Ta lausus, et suuri eesmärke ei sea, vaid loodab sealt uusi kogemusi saada. Kätlyn Kolpakov ütles, et tema on ainult aasta maadlusega tegelenud, sest varem mängis ta hoopis võrkpalli. Kätlyni sõnul läks ta maadlusse üle seetõttu, et tahtis tõsisemalt treenida.

Teele asusid Põltsamaa noormaadlejad rahulikena ja loodetavasti suudavad nad külma närvi säilitada ka suurvõistlustel.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus