Sügisene Saadjärve jooks saab traditsiooniks

Septembrikuu viimasel laupäeval sai teoks Saadjärve I sügisjooks.

Üle vabariigi spordirahvast kokku toonud ettevõtmise organiseeris MTÜ M.A.R.S.S.  koostöös Tabivere Rahvaspordi klubiga.

Start 18 kilomeetri pikkusele ringile ümber Saadjärve anti 27. septembri ennelõunal Tabivere Gümnaasiumi õuelt. 22 osalejast olid viis naised, kellest kaks valis võistlusvälise kepikõnniringi.

Mehed olid jagatud vanuse järgi kahte võistlusklassi: kuni 40 aastat ja vanemad.

Alla neljakümneste meeste  hulgast jõudis esimesena finišisse Tartu valla noormees Siim Siimann ajaga 1.07,26. Teiseks tuli Rannar Raantse Tabiverest (1.07,52) ja kolmandaks Raul Lepik Valgast (1.11,18). Ainus üle neljakümne mees järvejooksul oli Vahur Murulaid Tartust, kes  ajaga 1.18,03 järelikult ka oma vanusegrupi võitjaks tuli.

Naiste arvestuses oli kiireim Külli Kose Tallinnast ajaga 1.48,15, teiseks tuli Helen Rekor Tallinnast (2.00,38) ja kolmandaks Margit Kängsep Pärnust (2.00,39).

Jooksma oli tuldud üle vabariigi: lisaks Tabiverele Tartust, Valgast, Pärnust, Viljandist, Tallinnast ja Harjumaalt.

Sügisjooksu idee autor, Tabivere Rahvaspordi klubi juhatuse liige Rannar Raantse ja klubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg on seda meelt, et jooks ümber Saadjärve tuleb traditsiooniks muuta ja see tuleb kindlasti korraldada sügisel, kollaste lehtede aegu, mil voorte vahelise Saadjärve ilu eriti hästi esile tuleb.