Stiimul suitsetamisest loobujaile

Võistlusel osalemiseks tuleb valida endale mittesuitsetajast tugiisik ning täita osavõtukupong. Võistlus on üleriigiline ning kuulutatakse välja aprillis läbiviidava kampaania korras televisiooni, ajalehe ja interneti vahendusel ning maakondade tervishoiutöötajate kaasabil.

Kõikide võistlusekupongide seast loositakse välja mitu võitjakandidaati, kelle edukust suitsetamisest loobumisel tunnistab toetusisiku allkiri ning spetsiaalne tsüaniid-test. Mitme sobiva kandidaadi puhul loositakse nende seast välja peaauhinna ning teiste auhindade võitjad. Peaauhinnaks on traditsiooniliselt olnud nii meeste kui naiste arvestuses reis või mõni tervise- või ilutoode. Spetsiaalne auhind on välja pandud ka toetusisikutele. Iga riigi võitja osaleb ka rahvusvaheliste auhindade loosimisel, milleks tänavu on 10 000 USA dollarit ning Euroopas 2500 USA dollarit.

Ka tänavu võistlevad omavahel maakonnad ja auhinnaks on võitnud maakonnale 2000 krooni.

Võistlusest osavõttu kinnitav kupong tuleb saata projekti «Tubakast Lahti» juhile aadressil Tallinn, TPÜ Terviseuuringute labor, Karu tn 17, 10120 (Marika Ratnik). Kupong peab olema postitatud enne 2. maid.

“Loobu ja võida” kampaania lõpetab 31. mail, maailma tubakavabal päeval toimuv suur tasuta kontsert-pidu Tallinnas, kus astuvad üles ansambel Terminaator ning antakse üle “Loobu ja võida” võistluse auhinnad.

«Loobu ja võida« rahvusvahelise võistluse kohta saab lugeda: www.quitandwin.org

Eha Anslan,
Jõgeva maavalitsuse tervishoiu peaspetsialist

blog comments powered by Disqus