Sportlik isadepäev Virtuses

Jõgevamaa Suurte Perede Ühendus pakkus möödunud pühapäeval oma liikmetele ja teistelegi huvilistele välja võimaluse veeta isadepäev sportlikult. Jõgeva spordikeskuses Virtus sai kolme tunni jooksul harrastada tavalisemaid ja tavatumaid spordialasid.

 

Tavalisematest spordialadest mängiti jalg- ja korvpalli. Isade ja poegade vahelise jalgpallimatši võitsid isad tulemusega 1:0, emad ja tütred mängisid 1:1 viiki.

Korvpallis piirduti vabavisetega ning neid võis sooritada endale sobivast kohast. Tõsi, suurematel peredel võis korvi all parema viskepositsiooni pärast omavaheliseks rebimiseks minna: võistluse eesmärgiks oli nimelt selgitada välja pere, kes suudab minuti jooksul kõige rohkem vabaviskeid sisse visata, kusjuures visata võisid kõik pereliikmed, kes soovisid. Vabaviskevõistluse võitis perekond Kesamaa  37 punktiga, teist ja kolmandat kohta jäid 28 punktiga jagama perekonnad Ojasaar ja Meitus.

Isadel tuli seekord näidata võimeid ebatraditsioonilisematel aladel. Neil tuli voltida paberist lennuk ja see võimalikult väikese arvu viskekordadega ja võimalikult kiiresti Virtuse suure saali ühest seinast teise lennutada. Hoolikamatel lennukimeistritel õnnestus distants läbida ühe-kahe „vahemaandumisega“, teistel tuli natuke rohkem vaeva näha.

Nupud ja tikud

Veel tuli isadel ühiselt ära korjata saalipõrandale laiali pillutatud 500 värvilist nuppu (võistluse võitis see, kes neid kõige rohkem kogus), aja peale ära lahendada ristsõnamõistatus ning toositäis tikke kinnisilmi toosi tagasi panna, kusjuures kõigil tikkudel pidi väävliga ots ühele poole jääma. Ristsõna lahendamisel võisid pereliikmed isasid aidata ning tikkude korjamisel olid nende juhised suisa hädavajalikud.

Isade mitmevõistluse võitis Ole Hütt, teise ja kolmanda koha said Ain Vaher ja Ainar Ojasaar. Võitja sai auhinnaks suure karika, medali said kaela aga kõik võistlusel osalenud isad.

Mitmesuguseid auhindu jätkuski kõigile osalejatele. Lisaks loositi veel suurte perede vahel välja viis väikest aiakäru ja üks suur kott suurtest kaubanduskeskustest pärineva põneva kraamiga. Selliseid kotte komplekteerisid kaupmehed ühe iga maakonna suurte perede jaoks ning maakondadesse jõudsid need Eesti Lasterikaste Perede Liidu kaudu.

Isade mitmevõistluse võitja Ole Hütt oli ka kõige suurema perega Virtuses viibinud isa: peale pereema Marika oli tal kaasas viis last. Neist noorim, üheksakuune Ottokar Hugo oli ka sportliku isadepäva noorim osaline. Üldse on Hüttide peres kuus last, ent vanim tütar on juba nii suur inimene, et kõnnib oma radu.

Lemmikalaks lennukilennutamine

„Kõige edukamalt läks mul lennukilennutamise võistlus,“”ütles Ole Hütt oma võitu kommenteerides. Isadepäevaürituse kohta tervikuna arvas aga perekond Hütt, et see oli vahva: palju siis isadel tavalisel päeval ikka aega on laste seltsis ennast liigutada ja niisama lõbutseda.

Päevaga Virtuses jäid rahule ka Heli ja Ainar Ojasaar, kellel olid kaasas kõik lapsed: kaks tütart ja kaks poega.

„Minu lemmikalaks kujunes ristsõna lahendamine: seal oli rohkem mõistust vaja,” ütles pereisa Ainar muiates.

Ojasaared astusid maakonna suurte perede ühendusse alles hiljuti, ent nüüd kavatsevad nad jõudumööda kõigis ettevõtmistes kaasa lüüa.

Ühtekokku osales sportlikul isadepäeval 13 peret, neist kaheksa kuuluvad ka suurte perede ühendusse. Ehkki kõik isadepäeval harrastatud alad polnud tõsiseltvõetavad spordialad, võib mõni laps sellisegi ettevõtmise käigus edaspidiseks sporditegemiseks innustust saada.

Üheks oluliseks tegelaseks oli aga päästeteenistuse maskott koer Nublu, kes rääkis lastele tuleohutusest, mängis nendega suitsusukeldumismängu ning laskis neil päästeteemalisi pilte värvida. Nii saadi isadepäevalt kaasa ka eluks vajalikke teadmisi.

Lisaks sportimisvõimaluse ja meelelahutuse pakkumisele tahtis Jõgevamaa Suurte Perede Ühendus sportlikku isadepäeva korraldades oma tegevust tutvustada ja kutsuda suuri peresid üles endaga liituma. Kutse on endiselt jõus. 

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus