Spordi lühiridu

Ülo Kuusk rekordvormis

Kahekordne sangpommi mitmevõistluse maailmameister Ülo Kuusk on tugev tegija ka kergejõustikus. Möödunud laupäeval Virumaal Vitsiku külas võisteldes püstitas ta uue Eesti Spordiveteranide Liidu rekordi raskusheites vanuseklassis 60 ? 64 aastat. 9,072 kg raskust raudmuna  paiskas ta 16,01 m kaugusele (endine lõppmärk oli 15,50 m).

Tubli oli Ülo ka kuulitõukes (12,64), vasara- ja kettaheites, tulemused vastavalt  40,68 ja 39,92. Vasarat lennutasid selle  aasta parematest tulemustest kaugemale veel Elvi Bender ja Maret Piirak.

Petank sobib igaühele

Prantsusmaalt pärit kuulimäng petank sobib igale eale. Eestimaale tõi selle toreda mängu pisiku ujuja Peeter Kulm. Põltsamaa petangimängijaid seovad aastatepikkused sõprussidemed Tartu, Võru ja Valga mängijatega. Selle aasta nelikkohtumine 9-liikmeliste võistkondade vahel peeti imekaunis Setomaa turismitalus, kus mängijaid oli 36.

Valga kogus 110, Võru ( keda Põltsamaa võitis 29:28) 82, Tartu 73, Põltsamaa 72 võidupunkti. Põltsamaale tõid enim punkte maakonna meistrid Vaige Ant ja Vladimir Valejev.

Viirelaid ? Kapp ikka võidulainel

Põltsamaa bridziturniiril paaridele olid kuuendat korda järjest võidulainel põltsamaalane Mihkel Viirelaid ja aidulane Lembit Kapp, edestades viimasel turniiril teiseks jäänud Pajusi valla loomaarsti Jaan Sutti ja Põltsamaa üht spordiedendajat Villu Ojassalut 10, harrastusmesinikke Eduard Rumvolti Puurmanist ning Endel Eprot Põltsamaalt 13 punktiga.

Oskar Puri

blog comments powered by Disqus