SK Visa edukas orienteerumishooaeg

Põhja-Kõrvemaal Läsna-Pikasaare oosmõhnastikul peetud 700 osalejaga Läänemeremaade orienteerujate hooaja lõpuvõistlusel Suunto Games selgitati ka Eesti üliõpilaste meistrid.

Tänavu lisaks orienteerumisele ka pikamaajooksus Eesti tippu jõudnud Laura Suur pidi seekord võistlema mujal. Vabariigi kesktaseme suunas liigub jõudsalt Eesti Maaülikoolis teist aastat õppiv Mattias Pilv. Tehniliselt kindla ja suhteliselt veatu sooritusega saavutas ta eliitklassis 25 tudengi hulgas 21. koha. Soovida jätab temal veel jooksuvõime kõrgetes „mägedes“.

Allakirjutanu kohtus nimetatud võistlusel 30 aastat hiljem  taas oma noorusaja meelispaikadega. Hea häälestatus ja emotsionaalne laeng aitasid „seljatada“ hulga seni pea tasemejagu paremaid Soome ja Eesti seenioridest sõpru.

Lõppeva hooaja parim Jõgevamaa orienteeruja on veenva eduga 19-aastane Laura Suur Jõgeva alevikust. Eesti lahtistel meistrivõistlustel saavutas ta 4. koha (Eesti võistlejaist 3.), valdade suvemängude tunduvalt hõredamas konkurentsis oli ta 2. Üliõpilasena pikamaajooksuga tõsisemalt tegeldes  tuli Laura SEB Tallinna Sügisjooksul poolmaratonis juunioridest Eesti meistriks, samuti võitis ta kevadel Tartu jooksumaratoni ning sügisel Kuremaa jooksu. Gümnaasiumi lõpuklassides aitas tema jooksuvõime arengule treenerina  kaasa Piret Koll.

Täisikka jõudnud üliõpilane Mattias Pilv ja töötav Rain Vaikmäe on Eesti nn „rahvaliigas“ arvestatavad kesktaseme tegijad. Tänavu võrdlemisi lünklikult ja heitlikult võistelnud 14-aastane Margareth Pilv on saavutanud Läti GP rahvusvahelises konkurentsis tänu heale häälestatusele 4. koha.

Klubi ülejäänud liikmed realiseerisid oma hasarti õhtustel treeningvõistlustel (päevakutel) Lääne-Viru-, Tartu- ja Põlvamaal. Nii saavutas Anne Valdmaa pärast pikka eemalolekut Tartu päevakute koondarvestuses esikoha, peatselt 18-aastaseks saav jõgevalane Indrek Pärn ja seenior Hans Mölder Luualt seitsmenda koha.

Meeldiv on tõdeda, et Jõgeva vallavalitsus on mõistnud    orienteerujate vajadust sõita võimalikult tihti eri tüüpi maastikele treenima ja võistlema. Ka Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp on osalemist Läti GP-l  jätkuvalt toetanud. Mäletatavasti oli Laura Suur seal mullu üldarvestuses kolmas ning võitis sprindi. Tegusad ja tarmukad sohvrid Raimod ja Mattias Pilv, Rain Vaikmäe, Eldur Orupõld ning Merike Annuk, täname teid logistika tõhusa toimimise eest!