SK Pedja kodujääl pidurdamatus hoos

Jõgeva SK Pedja jäähokimeeskond jätkas möödunud laupäeval oma võidukäiku Lõuna-Eesti Hokiliigas, alistades kodujääl seni tabelis teisel kohal olnud Tartu Jõu kindlalt 5:0 (3:0). Vastupidiselt mitmele eelmisele võidumängule hoiti seekord initsiatiivi algusest lõpuni. Seni SK Pedja väravat kaitsnud Ülo Guss pidi vigastuse tõttu kohtumise vahele jätma, kuid tema asendaja Ruslan Blinnikov mängis veatult ja tegi samuti nullimängu. Selle võiduga tõusis Jõgeva turniiritabelis hetkel teisele kohale, kusjuures alistatud on ka liidriks olev Jäämurdjate meeskond.

Rohkearvulise publiku ees haaras Jõgeva meeskond kohe “härjal” sarvist ja asus ründama. Ning üks esimesi tõsisemaid kombinatsioone andis ka värava. Margus Guss andis täpse söödu värava lähistel olnud Mario Paulusele, viimane omakorda lükkas litri vasakule, kus väravavahi juures ootas Alon Pärlin. Jõgeva asus juhtima 1:0.

Järge sellele tuli rohkearvulisel publikul oodata üle kümne minuti. Vahepeal oli SK Pedjal arvuline ülekaal, kuid siis ei saadetud midagi korda.

Kui tartlased 13. minutil teistkordselt arvulisse vähemusse jäid, toimus esimese värava kordusetendus, ainult veidi ümberpööratult. Pärlin andis lõpuks söödu Paulusele, kes kasvatas edu 2:0-le.

18. minutil oli Tartu meeskonnal suurepärane võimalus oma väravate arve avada, aga üks-üks olukorras jäi peremeheks Blinnikov. Jõgeva mängijatel oli aga võimalusi edu kasvatamiseks mitmeid. Muidu resultatiivselt mänginud Pärlin oli ka vastaste väravavahiga silmitsi, aga väravat ei tulnud.

Võib-olla saabus mängu murdehetk aga esimese poolaja viimastel sekunditel. Kui kell oli tiksunud 19.51, lõpetas Pärlini ja Gussi algatatud kombinatsiooni väravaga  Urmo Rohtmets. Üheksa sekundit enne vaheaega visatud kolmas värav oli tartlastele valus hoop.

Vaheajal toonitas Jõgeva treener Kaido Poom, et 3:0 eduseis on küll hea, aga puhkama ei tasu jääda. “Vastaste väravale tuleb aktiivsemalt peale käia. Rohkem pealeviskeid ja rünnakute lõpuni mängimist.”

Teine poolaeg jätkus Jõgeva ülekaal. Võimalusi skoori teha oli mitmel mängijal. Tundus, et Tartu rünnakulust oli kolme sisselastud väravaga taandunud. 29. minuti alguses sai käe valgeks ka Jüri Narits, kes viskas seisuks 4:0. Järgmistel minutitel jagati karistusaegasid mõlemale meeskonnale, nii et Jõgeva mängis ühel hetkel kolme mehega Tartu nelja vastu. Usinalt ründama asunud tartlased unustasid aga just siis oma kaitse, Margus Guss purjetas litriga kaitse selja taha ja viskas viienda värava – 5:0.

See jäi ka lõppskooriks, kuigi Guss oli veelkord külaliste väravavahiga üks-üks. SK Pedja oli saanud ootamatult suure ja kindla 5:0 võidu.

Tabeliseis 6. veebruari seisuga (punktid, sulgudes mängitud mängud):

1. Tartu Jäämurdjad 12 (7), 2. Jõgeva SK Pedja 10 (8), 3. Tartu Jõud 9 (7), 4. HC Viljandi 9 (7), 5. Tartu Ropka Autopood 7 (7), 6. Tartu Veskioru Pullid 4 (7), 7. Äksi MC39 1 (9).

Järgmise ja ühtlasi liiga viimase kodumängu peab SK Pedja meeskond kolmapäeval 17. veebruaril kell 20. Tulgem siis kodumeeskonda toetama, et senine ilus seeria, viiest mängust neli võitu ja viik, võiks jätkuda. Kui Jõgeva meeskond sellisel võidukursil jätkab, siis on võimalik heidelda ükskõik millise koha eest esikolmikus.

Jõgeva SK Pedja – Tartu Jõud 5:0 (3:0)

Laupäev, 6. veebruar kell 13

SK Pedja: Ruslan Blinnikov, Urmas Rohtmets, Targo Treial, Mario Paulus, Margus Noormägi, Urmo Rohtmets, Tave Allik, Mihkel Pärs, Margus Guss, Jüri Narits, Alon Pärlin.

Väravad: 3.40 Pärlin (Paulus, Guss) 1:0, 14.18 Paulus (Pärlin) 2:0, 19.51 Urmo Rohtmets (Guss, Pärlin) 3:0, 28.13 Narits (Noormägi) 4:0, 32.07 Guss 5:0.

Karistusminutid: 4 – 10

Temperatuur: – 10° C

Jääolud: väga head