SK Pedja alustas kodujääl suure võiduga

SK Pedja jäähokimeeskond mängis Eesti Ida-liiga turniiril möödunud laupäeval esimese kodumängu, alistades Jõgeva jääl HK Uudeküla meeskonna koguni 11:0. Viis väravat kanti Ain Kastani arvele.

Mängu algus 13-kraadilises külmas siiski suurt võitu ei ennustanud. Jõgeva meeskond oli küll ründavam pool, kuid midagi väga ohtlikku külaliste värava ees luua ei suudetud. Ja kuigi 6. mänguminuti alguses avas Jüri Narits Janno Pärna söödust skoori, mängupilt ei muutunud. Söödud jäid ebatäpseks ning ka mängukiirust ei saadud üles. Väravale visati vähe, sest litrit hoiti liiga kaua.

Uudeküla hokimehed suutsid aga sellise mängu juures SK Pedja meeskonna rünnakuid aegsasti lõhkuda. Alles 18.26 sündis teine värav, kui Ervin Narits kasvatas eduseisuks 2:0. Selle tulemusega mindi ka vaheajale. Eduseis küll saavutati, kuid rahulolu mängupilt ei pakkunud. Rünnakud olid aeglased ja ebatäpsed.

Kuigi külmakraadid ei vähenenud, hakkas mängupildis jää teise poolaja alguses kiiresti sulama: Jõgeva meeskond muukis vastaste väravasuu lahti. Esimene kolmik Jüri Narits – Raul Kivi – Ervin Narits võtsid üles tempo, mis vastastele ilmselgelt üle jõu käis.

“Kui Raul Kivi oli väljakul, siis jäi Jõgeval kogu aeg nagu üks mees üle, sest litter liikus sedavõrd kiiresti. Selline tempo käis meile lihtsalt üle jõu,” tunnistas pärast mängu HK Uudeküla kapten Martin Uudeküll.

Edasi oli juba kohtunikel tegu, et kõik väravad ja söödumeistrid kirja saaksid. Väravaid jagus aga igale maitsele: 21.02 – Ain Kastan (söödu andis Kivi) 3:0, 22.10 – Kastan (Mihkel Pärs) 4:0, 26.15 – Kivi (Alon Pärlin) 5:0 ja samas vaimus edasi. Jõgeva väravavahil Ruslan Blinnikovil hakkas ilmselgelt külm ja mees tiirutas sooja saamiseks oma tsoonis ringi.

Lõpuvileks oli SK Pedja võitnud 11:0. Kui esimesel poolajal olid visked väravale Jõgeva kasuks 11:5, siis lõpuks oli see number juba 33:10, näidates teisel poolajal oluliselt tõusnud rünnakute aktiivsust.

Resultatiivsustabelisse said Jõgeva mängijaid punkte järgmiselt: Ain Kastan 5 (5+0), Raul Kivi 5 (2+3), Jüri Narits     4 (1+3), Ervin Narits 2 (2+0), Alari Kütt 2 (0+2), Urmo Rohtmets 1 (1+0), Janno Pärn 1 (0+1), Mihkel Pärs 1 (0+1) ja Alon Pärlin  1 (0+1).