SK Mustvee saalihokinaiskond teenis Kundas kaks võitu

Mustvee Spordiklubi saalihokinaiskond osales Eesti meistrivõistluste naiste esiliiga järjekordsel etapil, mis leidis aset 19. jaanuaril Kundas. Seekord tuli võistlustulle astuda kahes mängus, vastasteks olid EMÜ SK II ja Kuusalu Eluterve Naine. Esimeses kohtumises suudeti EMÜ SK II neiud alistada 6:2 ning Kuusalu üle võeti magus 3:1 revanš.

Esimese kohtumise esimene kolmandikaeg Eesti Maaülikooli spordiklubi II naiskonnaga kulges ärevalt, kuid sellegipoolest kumbki avaväravani ei jõudnud ning tipphetkedeks kujunesid hoopis kaheminutilised karistused. Neist üks määrati ka Mustvee mängija Veronika Kaldmale.

Märksa tulemuslikumaks osutusid aga järgnenud viisteist minutit, kui juba esimese poole minutiga avas oma selle hooaja väravatearve Hanna Alberi, viies Mustvee 1:0 juhtima. Teisele puhkepausile mindi juba neljaväravalise 4:0 eduseisul, kui väravavõrku olid sahistanud ka Kristina Pint kahel ja Kätlin Kaarama ühel korral.

Kaotusseisust tuldi välja

Viimasel mänguperioodil suudeti siiski ka Mustvee naiskonnale vastupanu osutada, kui Annabel Voitka tabamustest vormistati seisuks 4:2, kusjuures ühe värava söödupunkti teenis  väravavaht Klaara Käämer. Õnneks suutis Mustvee eduseisu suurendada, kuid taaskord oli täpne Kristina Pint ning värava sai kirja ka naiskonna kapten Reili Tooming. Mäng lõppes seisul 6:2.

Päeva teises kohtumises mindi vastamisi Kuusalu Eluterve Naine mängijatega ning nagu ka päeva avakohtumises, ei jõutud ka siin esimesel kolmandikul 0:0 viigiseisust kaugemale.

Kohtumises haaras juhtohjad aga 20. minutil Reelika Liiv, kes viis harjumaalased mängu 1:0 juhtima. Avavärava järel mängu survestama hakanud SK Mustvee jõudis aga viigivärava ning ka eduseisuni, nii et enne viimast kolmandikku juhiti 2:1. Väravad tegid Kristina Pint ja Hanna Alberi.

Kolmandal perioodil üritas Kuusalu agressiivselt leida viigiväravat ning SK Mustvee värava all käis tihe survestamine ning seda kuni lõpuminutiteni. Enne viimast mänguminutit otsustati Kuusalu väravavaht välja vahetada kuuenda väljakumängija vastu, lootes veel jõuda viigiväravani. Riskantne vahetus sai aga vastastele hoopis saatuslikuks, sest Reili Tooming viskas palli oma väljakupoolelt tühja väravasse, vormistades mängu lõppseisuks 3:1.

Treener on rahul

Mõlema mängu kokkuvõttes said resultatiivsed söödud kirja Hanna Alberi, Kätlin Kaarama, Sigrid Jermoškin ja Mari-Ann Katariina Sklave. Seitsme mängu järel hoiab SK Mustvee esiliiga tabelis kolmandat kohta, jäädes liidrist maha kahe punktiga.

Põhiturniiri statistika andmetel on Kristina Pint ka hetkel teine enim väravaid löönud mängija. Seitsmest mängust on tal kirjas 10 väravat ja kaks resultatiivset söötu. Väravavahtide arvestuses hoiab samuti teist kohta SK Mustvee puurivaht Katrin Kaarama, kes on suutnud tõrjuda 156-st pealelöögist tervelt 91 protsenti.

Naiskonna peatreener Janek Romanovitši sõnul olid tüdrukud igati tublid ja tulemustega saab igatahes rahule jääda. Hooaja kuues etapp toimub juba 2. veebruaril Raplas, kui kolmanda ringi mängus kohtutakse Kuusalu Eluterve Naine võistkonnaga.