Siimusti lauluväljak saab puhtaks

Tänavu 1. maiks on registreeritud talgud Siimusti lauluväljakul, kus rühm entusiaste eesotsas talgujuhi Ivo-Hannes Lehtsaluga soovib lauluväljaku võsast puhastada ja koristada.

Kunagi populaarses suusatamis- ja jooksuradadega paigas kasvavad praegu umbes kahemeetrised kuused ja männid. Talgulistel on plaanis võsa raiuda ning puhastada plats ka sinna jäänud vanadest pinkidest betoonalustest.

Et sellel ajal on lindudel juba pesitsusperiood, siis proovitakse hakkama saada peamiselt käsitööriistadega ja mootorsaagi kasutatakse vaid erandkorras.

Lehtsalu sõnul on talgutele oodatud kõik, kes on huvitatud ühe kauni paiga taas kordasaamisest. Eesmärgiks on teha sellest metsast koht, kus linna- ja vallarahvas meeldivalt aega veeta saab.

Varem on Siimusti laululava ümber peetud  võistlusi, nende hulgas ka  legendaarsed maakondlikud Pedja jõe talimängud. Jõgevalt lookles masti tagant Siimustisse suusarada. Entusiastid kasutasid suusaradu veel pikka aega, kuid viimasel ajal on paik üsna trööstitus olukorras.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus