Seeniorlauljate päevale kogunes rekordarv osalejaid

Pala kultuurimajas peetud VII seeniorlauljate päeval osales rekordarv esinejaid, lisaks lauljatele oli seekord kohale tulnud ka märkimisväärselt palju pillimehi.


Tänavusel seeniorlauljate päeval osales 12 kollektiivi, lauljaid oli kokku 126. Pala kultuurimaja direktor  Margit Soieva tutvustas humoorikalt esinejaid ja nende juhendajaid. “Lauljad on ääretult toredad ja nende ees olla on tõeline nauding,” kinnitas ta.

“Esimest korda osalesid meie kultuurisündmusel naiskoorid: Põltsamaalt Leelo ja Mustveest Meeliko. Traditsiooniks on kujunenud ansamblite esinemised. Kui on soovi mõne ansambli laul oma repertuaari võtta, siis juhendajad pole kadedad, vaid jagavad meelsasti noote. Alati on laulupäeval ka  üllatusesineja ja seekord oli üllatajaks segaansambel Viisikera Tartust, kes ka  meie maakonna ansamblite ühislauludes kaasa lõi. Noodid saatsin selleks juba sügisel. Saateansamblid olid Jõgeva kultuurikeskusest ja Kuremaalt. Kuremaa orkester saatis selles paigas juuni alguses  peetava Jõgevamaa memme- taadi suvepeo repertuaari eelproovi, pidu peetaksegi Kuremaal. 

Akordionipalu esitasid Johannes Haav ja Hans Murrand, ühislaule saatsid Heino Sulger ja Vello Pütsep. Pidu oli uutmoodi ka selle poolest, et nii palju pillimängu pole varem olnudki. Ei saagi enam öelda, et oli laulupäev, pigem muusikapäev,” rääkis Pala kultuurielu eestvedaja. 

Positiivne laeng laulmisest

“Küllap ongi laulupäev kultuuritavana püsima jäänud tänu juhendajatele, kes on andnud selle kordaminekuks märkimisväärse panuse, ” lausus Margit Soieva, tuues näite  juhendajate entusiasmist. “Mulle on suureks eeskujuks Tabivere ja Kaarepere ansamblite juhendaja Liidi Vaino, keda ma ise kutsun küll tädi Liidiks. Ta on mu Pala kooli aegne lauluõpetaja. Kuigi aastaid omajagu ja tervisehädad kimbutavad, on Liidi ikka krapsakas laule õpetama, alati Palal kohal ning mulle toeks ja heaks nõuandjaks.

Laulmine annab väga hea laengu ja koos käia on tore, mis ongi seeniorkollektiivide püsimise peapõhjus,” tõdes Pala kultuurimaja direktor.

Juhendaja Diana Hints ütles, et Kasepää rahvamaja ansambel Eluõied osaleb seeniorlauljate päeval neljandat korda. “Tuleme siia, et ise esineda, teiste etteastetele kaasa elada ja uusi laule repertuaari saada,” lausus ta.

“Akordionilood olen ma seeniorlauljate päeval valinud selle järgi, milline meeleolu parajasti saalis on. Osalejate arvukus näitab, et selliseid sündmusi on vaja. Olgem ausad, palju siis ikka on eakatel võimalusi esineda ja üksteiselt mõõtu võtta,” ütles pillimees Johannes Haav. 

Seeniorid vajavad esinemisvõimalusi

Haavale jättis kõige sügavama mulje Tartu ansambli Viisikera esinemine. “Ansambli liikmete koostöö oli väga puhas, akordionisaade Hans Murrandilt väga hea ja meessolist täiesti omaette fenomen,” lausus ta.

“Seeniorlauljate päev, mis on proloogiks Kuremaal peetavale memme-taadi peole, on kultuurisündmus, tänu selle järjepidevusele võib Pala valla üle uhkust tunda,” ütles maakonna rahvakultuurispetsialist Pille Tutt.

Rahaliselt toetasid seeniorlauljate päeva läbiviimist Pala vallavalitsus ja Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp. Suurepäraselt maitsesid Tiia Nõmme küpsetatud pirukad. Ürituse õnnestumisele aitas kaasa Pala kultuurimaja töötaja Enely Kasemägi, kes oli ka helitehnikuks. 

VII seeniorlauljate päeval osalenud kollektiivid ja nende juhendajad

*Kaarepere Laulunaised – Liidi Vaino

*Tabivere Laulusõbrad – Liidi Vaino

*Ansambel Eluhelmed Palalt – Heino Sulger

*Ansambel Allikad  Hallikult – Heino Sulger

*Ansambel Kuukressid – Hillar Laane

*Jõgeva kultuurikeskuse seltskonnalaulu ring –  Hillar Laane

*Raja kultuurimaja ansambel Rainka – Valentina Rohioja

*Kasepää rahvamaja ansambel Eluõied – Diana  Hints

*Kuremaa ansambel –Vello Pütsep

*Põltsamaa naiskoor Leelo –Inge Peters

*Mustvee naiskoor Meeliko –Maris Laht

*Ansambel Viisikera Tartust – Hans Murrand

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus