Saadjärve Karikas 2010

Tabivere jalgpallurid Sander Kilk, Tauno Trink ja Marten Lombiots soovisid korraldada midagi põnevat ja kaasahaaravat. Nii saigi teoks minijalgpalliturniir “Saadjärve Karikas 2010”, mis leidis aset 18. juulil Tabivere Gümnaasiumi staadionil.

“Kui meid valiti ajakirja JALKA poolt aasta klubiks 2009, siis me ei saa jääda loorberitele puhkama,” lausus Tauno Trink.   „Eelmisel aastal käisid meil külas FC Flora ja JK Sillamäe Kalev, kuid et hetkel on kõigil raske, siis tegime midagi teistsugust, mis rikastab meie jalgpallikultuuri muul moel.”

Turniir oli ka peaprooviks järgmisel aastal toimuvatele Jõgevamaa Suvemängudele, mis peetakse just Tabiveres.

Turniiril osales 11 võistkonda erinevatest Eesti paikadest: Tartu-, Viljandi-, Pärnu-, Jõgeva- ning Harjumaalt. Üllatusmeeskonnana tegi oma etteaste III liiga Ida tsoonis palliv Eesti Koondis, kelle ridadesse kuulusid sellised tuntud nimed nagu Toomas Tohver, Alari Lell, Raido Raudnagel, Erko Saviauk ning Ott Reinumäe. Meeskonnad loositi kahte alagruppi ning mängud toimusid samaaegselt kõrvuti väljakutel. Mänge dikteerisid kohtunikud Selen Elbe, Edgar Leht, Petro Vido ja Kristo Päkko.

Päeva nauditavust suurendasid staadionil kõlav jalgpalliga seonduv muusika, tantsutüdrukud, toitlustusbuss ning täistunnised auhinnaloosid, mida oli võimalik lunastada 5 krooni eest. Loosipiletitest saadud tulu läheb Tartu Kodutute Loomade Varjupaigale.

Päeva oodatuim hetk oli täpsuslöömisvõistlus, kus tegi kaasa 14 meest. Igal lööjal oli viis võimalust ning saadud punktid liideti hiljem tabamuste arvelt kokku. Võidu jättis 130 punktiga koju Tabivere meeskonna kaitseliinimängija Rauno Feiman.

Päeva lõpus jagati välja auhinnad parimatele mitmel alal. Väravakütiks sai Olari Perlin, mängijaks Karli Krigulson ning väravavahiks Richard Aland.

Turniiri esikolmiku moodustasid Ropka Korpus, Liverpool Pub ning Vändra Vaprus, kes said autasustatud medalitega ning OÜ SAME valmistatud eriliste karikatega.

Korraldajatetrio on  väga tänulik sponsoritele. Need olid Äksi Motell, Tabivere Vabaajakeskus, Vudila OÜ, Elistvere Loomapark,  Same OÜ, Indrek Schwede ja Toomas Rosenberg. Tänusõnad kuuluvad kõigile neilegi, kes mingilgi moel ettevõtmisele õla alla panid.

LIIS FEIMAN

blog comments powered by Disqus