Rutt Tänav esineb Kadrioru Kunstimuuseumis loenguga

Rutt Tänav kutsuti Kadrioru Kunstimuuseumi loengut pidama seoses sellega, et praegu on seal avatud näitus “Maarjamaa rokokoo. Gottlieb Welte”. “Aastail 1745-1792 elanud  kunstnik Gottlieb Welte  kujutas oma maalidel palju ka Põltsamaa lossi. Näitusel on tema loomingust välja pandud kaks originaali ja fotod maalidest, mis enamasti tehtud 1920. aastate paiku,” rääkis Rutt Tänav. Tema sõnul tutvustatakse näitusel ka Põltsamaal 18. sajandil valmistatud portselannõusid.

“Et näituse kuraator Anne Untera mind kunstimuuseumi esinema kutsus, on mulle suureks auks. Loengul räägin ma 18. sajandil Põltsamaal elanud ja töötanud ühiskonnategelastest ning publitsistidest Jakob Heinrich Lilienfeldist, August Wilhelm Hupelist ja Peter Ernst Wildest, samuti kuulsast töösturist Woldemar Lauw’st, ” ütles Rutt Tänav.

“Põltsamaa muuseumi külastades tutvusin ka sealse fotokoguga ja kirjutasin artikli muuseumi poolt välja antud trükisesse. Nii tekkis koostöö Rutt Tänavaga, kes aitas ka Gottlieb Welte kunstitööde näitust ette valmistada, näiteks hindas Põltsamaa- aineliste originaalide topograafiat. Pidasin vajalikuks kutsuda ta  kunstimuuseumi loengut pidama, ” rääkis näituse kuraator Anne Untera.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus