Rockfestival Lelle Alternatiiv tähistab tänavu oma esimest juubelit

Juba viiendat aastat korraldavad Raplamaa kohalikud aktivistid üritust nimega Lelle Alternatiiv, mis sel aastal toimub 4. ja 5. juulil ning kus esinevad mitmed noortebändid nii Eestist kui ka välismaalt.

Lelle Alternatiiv (LA) sai alguse 2004. aastal kohaliku punk-rock ansambli KukeProtest eestvedamisel. Kuna 2002. aastal kokku pandud bändil polnud kusagil esineda, siis otsustatigi ühisel meelel korraldada noortebändide rockfestival. Esimesel aastal toimus üritus Lelle kultuurimajas ning festivalil osales toona 7 bändi. Tehnika ürituse korraldamiseks laenati kokku küla pealt ja ettevalmistamiseks kulus aega vaid kolm päeva. Vaatamata kehvale helikvaliteedile ja vähestele esinejatele, sai üritus juba esimese aastaga tuntuks üle vabariigi.

Et tänavu toimub festival viiendat korda, siis nüüdseks on LA tegijad juba väheke kogenumad ning hakkavad selleks valmistuma juba mitu kuud varem. Tänavusele Lelle Alternatiivile oodatakse esinema 60 bändi, kelle valis registreerinute seast välja žürii, mis koosneb neljast korraldajast. Arvestatakse ka hääletustulemusi ürituse kodulehel. Žürii hindas pillimänguoskust, bändi omapära ning kui ansamblil oli esitatud ka video, siis hinnati ka laval tegutsemist. Väljavalitute hulka kuulus ka Jõgeva bänd Smells Good, kelle lugu “Orava luukere” kogus populaarsust tänavuses Superstaari saates, kus seda esitas Iisakult pärit Priit Pirkhoff. 

Raplamaa on rokimaakond

Lisaks Lelle Alternatiivile korraldatakse Raplamaal ka teist rahvusvaheliselt tuntud rockfestivali nimega Rabarock. LA peakorraldaja Vallo Hanseni sõnul ei soovi nad Alternatiivi korraldamisega matkida Rabarocki. “Ma ei taha sellega öelda, et Rabarock oleks  halb festival. Olen seal käinud ka siis, kui sel veel Rabarocki nime polnud ja käisin ka sel aastal.  Muidugi seob neid kahte festivali rock’n’roll ja toimumise koht, milleks on Raplamaa, kuid igal festivalil olgu ikka oma nägu ja tegu,” sõnas Lelle Alternatiivi peakorraldaja. Tema sõnul ei ole Lelle Alternatiivi eesmärgiks saada meeletut publikuhulka ja kutsuda külla tohutukuulsaid artiste.

“Mis meid ilmselt veel Rabarockist ja muudest festivalidest eristab, on see, et seda festivali korraldab suur hulk vabatahtlikke, ka peakorraldajaid ei tasustata. Festivali korraldama hakates sai vastu võetud otsus, et see teenib ühe osana meie hääbuva koduküla Lelle huve ja kogu piletimüügist saadava tulu anname kohaliku kultuurielu toetuseks. Seda motot järgides oleme piskuga toetanud Lelle korvpalliplatsi ehitust ja eelmisel aastal ostsime kultuurimajale elementaarsemat võimalikku helitehnikat,” rääkis Hansen. 

Esinevad ka välismaa artistid

Eelmisel aastal esines LA-l 32 bändi, mis on Eesti mastaabis vägagi suur hulk. Sel aastal tahetakse see arv peaaegu kahekordistada, oodates festivalile 60 bändi, kellest 10 on pärit välismaalt. Tänavusel üritusel kostab Lelle rokikülas kahel laval muusika 32 tundi jutti, absoluutselt ilma ühegi pausita.

Välismaa artiste saadakse Lelle festivalile esinema tavaliselt tänu tutvustele. “Ajapikku on tekkinud tuttavaid, kellel on tuttavaid, kellel on tuttavaid välismaal,” selgitas Hansen. Erilised kuulsused nende festivali veel külastanud ei ole Hanseni sõnul ei oleks neil midagi selle vastu, kui nende kodulehel registreeriksid end esinema sellised kuulsad ansamblid nagu Filter või HIM, kuid Alternatiivi korraldajate jaoks on oluline, et osalejad külastaksid festivali sooviga selle kordaminekule kaasa aidata traditsiooni edasi viia.

blog comments powered by Disqus