Reena Koll jõudis EM-il finaali

Rootsis Eskilstunas alanud juunioride kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel ületas Reena Koll valikvõistlustel neli meetrit ning jõudis finaali.


Neljapäeva õhtul toimunud valikvõistlustel osales kokku 25 teivashüppajat. Reena Koll ületas algkõrguse 3.95 teisel katsel, tema tänavust parimat tulemust kordav 4.00 alistus aga kohe esimesel üritusel. Järgnenud avakatse kõrgusel 4.05 ei õnnestunud, kuid kuna selleks hetkeks oli kahe grupi peale selgunud kaksteist paremat, jäeti võistlus pooleli ning kvalifikatsiooninormiks seatud kõrgust 4.15 keegi üritama ei pidanudki.

Finaalis osalevad Angelica Moser (Šveits), Kamila Przybyla (Poola), Dominique Esselaar (Holland), Aljona Lutkovskaja (Venemaa), Lene Retzius (Norra), Francesca Semeraro (Itaalia), Lisa Gunnarsson (Rootsi), Reena Koll (Eesti), Elina Lampela (Soome), Alix Dehaynain (Prantsusmaa), Demet Parlak (Türgi) ja Wilma Murto (Soome). Favoriidina läheb võistlustulle mullune juunioride maailmameister Lutkovskaja, kes on tänavu ületanud 4.61. Kaks aastat tagasi Itaalias toimunud eelmistel juunioride EM-võistlustel oli Reena Koll 4.05-ga kuues, mullustel juunioride MM-võistlustel ületas ta 4.20 ning pälvis kaheksanda koha. Teivashüppe finaalvõistlus algab Eskilstunas täna kell 17.30. 

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus