Reena Koll ja Mihkel Kukk võitsid Eesti meistritiitli

Teivashüppaja Reena Koll võitis Eesti meistritiitli  3.75ga ja Jõgeva vallast võrsunud Mihkel Kukk pälvis odaviskes sama tiitli tulemusega 76.76.

Laupäeval Tallinnas Kadrioru staadionil peetud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus võitis naiste teivashüppes  tulemusega 3.75 kuldmedali Jõgeva tütarlaps Reena Koll.

14-aastane Reena suhtus Eesti meistrivõistlustel osalemisse suure vastutustundega, sest see on ainus tiitlivõistlus, millel ta  nii noorelt osaleda saab. Arvestades kerget tervisemuret, leppis ta tulemusega 3.75. 3.90 ületamist polnud ka tarvis eesmärgiks seada, sest põhikonkurent Lembi Vaher hüppas 3.60.

 

Keerulised ilmastikuolud

“Ilm oli ebasoodne. Sadas vihma, tuul ja madal õhutemperatuur muutsid võistlemistingimused üsna keerulisteks. Samas oli soodustavaks teguriks nüüdisaegne rajakate,” märkis Reena Kolli isa Hanno Koll, kes tütrega meistrivõistlustel kaasas oli.

Laupäeval võidetu on Jõgeva Gümnaasiumi õpilasele Reena Kollile esimene meistritiitel täiskasvanute arvestuses. Eelmisel aastal jäi ta Eesti meistrivõistlustel neljandaks, talvistel sisekergejõustiku meistrivõistlustel võitis aga hõbemedali.

“Reena on viimasel ajal suurepäraseid tulemusi saavutanud. Tahaks loota, et rekordid ja kuldsed medalid ei jää tulemata ka Lembi Vaherile ja teistele võimekatele sportlastele, sest tugev konkurents tuleb kasuks teivashüppele kui spordialale  ja ka sellele pühendunud sportlaste arengule,” ütles Hanno Koll.

 

Hea tulemus olnuks boonuseks

Mihkel Kukk alustas ettevalmistusi laupäeval Kadrioru staadionil peetud Eesti meistrivõistluseks kaks nädalat varem. “Selle aja vältel tegin nii üldfüüsilist kui ka oma ala treeningut. Viis päeva enne meistrivõistlusi odaviskes kontrollitav treeningvõistlus. Kaks viimast päeva kulus üldiselt puhkuseks,” rääkis sportlane, lisades, et

meistrivõistlustelt oodanuks ta siiski paremat tulemust kui 76.76. “Põhiline on ikkagi koht, kuid hea tulemus oleks võidu juurde alati boonuseks.  Konkurentidest kartsin kõige rohkem hõbemedali pälvinud Risto Mätast, kuid tundub, et teda häiris vihmane ja külm ilm, mistõttu tehnika lagunes ja pealegi oli tal enne võistlusi kubemevigastus, mis treenimist takistas. Kokkuvõttes aga usun, et nii temal kui ka minul jäi mõni meeter realiseerimata. Mis veel ilmastikuoludesse puutub, siis märjal rajakattel naelikud nii hästi ei pea kui kuiva ilma puhul ja see tekitab ebakindlust. Külma ilmaga pole ka lihased piisavalt elastsed, kusjuures sooja tegemine ja hoidmine röövib liigselt energiat ja tulemused kannatavad,” ütles ta.     

 

Isa elas staadionil kaasa

Tiitlivõistlustele pääseb Mihkel Kuke sõnul reeglite järgi see, kes B-normi täidab. Kui neid on aga kaks, siis sõidab see, kes sai Eesti meistrivõistlustel parema koha.

 “Praegu on norm täidetud ainult Risto Mätasel. Aga kui ma peaksin normi (79,50) täis viskama, siis läheksin tiitlivõistlustele juba mina, sest ma sain Eestis parema koha. Normi on võimalik täita 15. augustini,” lisas Kukk.

Mihkli võistlusele elas Kadrioru staadionil kaasa ka isa Vahur Kukk. Poja sõnul tunnistanud isa, et tal oli tunne, nagu võistleks ta ise. Tribüünilt jälgimine on sageli närvesöövam kui võistlemine. Mihkli ema ja õde vaatasid võistlusi televiisorist.

Varem on Mihkel Kukk Eesti meistrivõistlustelt 2007. ja 2009. aastal toonud ära hõbedase  ja 2008. aastal kuldmedali.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus